ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

oferta2019

Staszic1a

Odszedł Nasz kolega.

Email Drukuj PDF

„Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze długo miał być z nami”

 

Wstrząśnięci i pełni smutki zawiadamiamy,

że dnia 15 lipca 2019 roku

odszedł od nas długoletni pracownik LO im. S. Staszica w Zgierzu

 

Świętej Pamięci

Zbigniew Bełkowski

Nasz Kolega, Współpracownik,

Zawsze uśmiechnięty i przyjazny wszystkim Człowiek

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 20 lipca o godzinie 12.00

na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Konstantynowskiej w Zgierzu

 

Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia i nasze kondolencje

 

Pogrążeni w żalu:

Pracownicy, Rada Pedagogiczna, Uczniowie

   LO im. S. Staszica w Zgierzu

Uwaga maturzyści!

Email Drukuj PDF

Odbiór świadectw maturalnych będzie możliwy w sekretariacie szkoły w dniu 4.07.2019 r. w godzinach 13.00 - 15.00, a w kolejne dni w godzinach 9.00 - 15.00.

Poprawiony: wtorek, 02 lipca 2019 10:58

Lista podręczników na rok szkolny 2019/20

Email Drukuj PDF

W linku poniżej znajduje się plik z listą podręczników na rok szkolny 2019/20 dla klas po szkole podstawowej i gimnazjum.

PLIK PDF

Jak zachwycić językiem niemieckim?

Email Drukuj PDF

Jak zachwycić językiem niemieckim?

Zabrać uczniów w kreatywną podróż po niemiecku!

Z pakietem materiałów dydaktycznych „Erlebnisreise mit Deutsch – Z Niemieckim w drogę” jest to możliwe i naprawdę łatwe.

W ramach projektu organizowanego przez Goethe Institut i wydawnictwo LektorKlett  szkoła otrzymała materiały, które w kreatywny sposób urozmaicają lekcje języka niemieckiego i inspirują do prowadzenia ciekawych zajęć językowych.

Gry, zdjęcia, plakaty, karty pracy z pomysłami – wszystko związane z tematem podróży i zamknięte w jednym pudełku. Wszystko po to, aby poprowadzić niezapomniane i kreatywne lekcję języka oraz promować język niemiecki w niekonwencjonalny sposób.

Uczniowie mieli okazję  poznać konkretne przykłady zastosowań ciekawych metod aktywizujących i w praktyczny sposób wykorzystać zdobytą wiedzę. Memory, domino,  puzzle i quizy uatrakcyjniały ostatnie lekcje języka niemieckiego.

Efektywna nauka języka obcego wcale nie musi wiązać się z nudnym zapamiętywaniem słówek. Uczenie się powinno być niecodzienną przygodą, która wywołuje pozytywne emocje i rodzi motywację do dalszej pracy. I właśnie tak wyglądają lekcje języka niemieckiego w naszej szkole.

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 07:43

Komunikat MEN

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej została ogłoszona rekrutacja do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Zwracamy się w związku z tym z uprzejmą prośbą o upowszechnienie wśród uczniów informacji o naborze. Jesteśmy przekonani, że możliwość swobodnego wyrażania własnych poglądów przez dzieci i młodzież w sprawach bezpośrednio ich dotyczących, ma istotne znaczenie.

Rada jest organem pomocniczym ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

Do Rady kandydować mogą uczniowie szkół znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 13. rok życia oraz absolwenci tych szkół, którzy do dnia 31 lipca br. nie ukończą 21. roku życia.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w komunikacie na stronie internetowej ministerstwa (link: https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy).

Z wyrazami szacunku

Biuro Organizacyjne

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 20:39

Strona 1 z 108