ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

banner VII zjazd

VII ZJAZD ABSOLWENTÓW 24.11.2018 r.

Email Drukuj PDF

 

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica

oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów

mają zaszczyt zaprosić

wszystkich absolwentów do wzięcia udziału 

w uroczystym Jubileuszu 120-lecia powstania Szkoły, 

100-lecia nadania imienia Stanisława Staszica

oraz VII Zjeździe Absolwentów

w dniu 24 listopada 2018 r.

w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego

im. S. Staszica w Zgierzu, ul. 3 Maja 41

Program Jubileuszu Szkoły i VII Zjazdu Absolwentów:

9.00 – uroczysta msza za profesorów i uczniów LO im. S. Staszica w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu

10.00 – oficjalne uroczystości w Szkole (udział wcześniej zgłoszony), m. in. przyznanie Medalu Najwyższej Godności LO im. S. Staszica, część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz absolwentów I LO im. S. Staszica, zwiedzanie szkoły, okolicznościowych wystaw, spotkania poszczególnych roczników absolwentów w klasach

18.00 – bal absolwentów (udział wcześniej zgłoszony) „Zajazd u Przemka”, Zgierz, ul. Piątkowska 92

Uczestnictwo w VII Zjeździe Absolwentów:

udział w szkolnych uroczystościach - wpisowe 20 zł (w ramach wpisowego otrzymuje się: biuletyn okolicznościowy, monografię o nauczycielach Staszica, identyfikator i pamiątkę);  udział w balu absolwentów - 150 zł od osoby

Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. S. Staszica w Zgierzu, ul. 3 Maja 41 z podaniem w tytule wpłaty nazwiska (nazwisk) z okresu szkolnego i rocznika maturalnego;

nr konta: 65 87830004 0027 0432 2000 0001

kontakt: 42 719 08 79 (sekretariat szkoły); 661 693 661 lub 607 942 172 (Stowarzyszenie) e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 12:39

Piłkarki ręczne ze Staśka na podium.

Email Drukuj PDF

W dniu 7 listopada w hali Zgierskiego MOSiR-u odbywały sie Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłce Ręcznej dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły Klaudia Angielczyk, Aleksandra Błaszczyk, Karolina Dudka, Natalia Dynek, Aleksandra Goss, Marcelina Goss, Aleksandra Jabłońska, Julia Kwolik, Aleksandra Piestrzeniewicz, Julia Sobczak staneły na podium zajmując III miejsce w powiecie.

DZIEWCZYNY GRATULUJEMY.

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2018 19:28

"Różnimy się pięknie", czyli o finale projektu polsko - ukraińskiego

Email Drukuj PDF

W piątek 19 października 2018 r. w naszej szkole miał miejsce Festiwal Dobrych Pomysłów na Integrację "Różnimy się pięknie". Było to podsumowanie polsko - ukraińskiego projektu wymiany młodzieży, który organizowany był głównie przez Stowarzyszenie Absolwentów naszej szkoły. Zarówno w wyjeździe na Ukrainę, jak i w spotkaniach w Polsce brali udział uczniowie i absolwenci "Staszica". Festiwal był okazją do pokazania wszystkim zaproszonym gościom (z Polski i Ukrainy) i uczniom, że w dobrej zabawie, przyjaźni i zrozumieniu wcale nie przeszkadza pochodzenie z dwóch różnych narodów.  Uczestnicy projektu, którzy spotkali się już wcześniej podczas wyjazdów na Ukrainie i w Polsce, przygotowali bogaty program spotkania, który prezentował nie tylko ciekawe gry i zabawy integracyjne, ale również bogactwo folkloru i tradycji obu narodów. Projekt koordynowały: Beata Baszczyńska-Misztal (Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Staszica w Zgierzu) i Oksana Klepanczuk ze szkoły w Kołkach na Ukrainie. Jak widać ze zdjęć podczas festiwalu fantastycznie bawili się wszyscy: i starsi, i młodsi. Ale przecież taki był cel :) A łzy pociekły dopiero przy pożegnaniach. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego typu projekt i że skoro podobny realizowany był w zeszłym roku, można już mieć nadzieję na kolejne.

Prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze

Email Drukuj PDF

W środę 17 października 2018 r. wszyscy uczniowie klas II i III uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zasad ruchu drogowego, prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu: aspiranta  sztabowego  Konrada Piekarskiego oraz młodszego  aspiranta  Roberta Borowskiego. Spotkanie było przede wszystkim adresowane do młodzieży jako potencjalnych młodych kierowców. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie, zarówno ci mający już prawo jazdy, jak i przygotowujący się do jego posiadania, mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące kierowców i pieszych jako uczestników ruchu. Szczególny nacisk został położony na uzmysłowienie młodzieży niebezpieczeństw wynikających z prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych. Uczniowie zadawali policjantom ciekawe pytania, a funkcjonariusze odpowiedzi popierali przykładami obserwacji z własnej służby (często naprawdę przerażającymi) oraz filmikami z internetu. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas spotkania wiedza w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią sprawią, że  nasza młodzież będzie w przyszłości bezpiecznym i mądrym uczestnikiem ruchu drogowego.

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Zgodnie z tradycją Dzień Nauczyciela obchodzony jest w dniu ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października, ale w tym roku była to niedziela, więc szkolne obchody przenieśliśmy na poniedziałek. Członkowie Samorządu Uczniowskiego  przygotowali na tę uroczystość dwie niespodzianki. Pierwszą był program artystyczny. Tajni agenci Centralnego Biura Edukacyjnego (CBE): agent "Prymus" (Karol Stańczyk - kl. 2BC), agentka "Rekapitulacja" (Weronika Janisz - kl. 3B) i agentka "Ewaluacja" (Natalia Frontczak - kl. 3B) prześwietlali w śledztwie nauczycieli "Staszica", wyciągając na światło dzienne rozmaite "grzeszki" z ich lat szkolnych. Dodatkową atrakcją były zdjęcia tych osób z czasów, gdy nic nie wskazywało na to, że w przyszłości będą profesorami szkoły średniej. Było naprawdę dużo śmiechu, a chwilami zdziwienie mieszało się z niedowierzaniem, kiedy  nobliwi dziś nauczyciele ujawniali sekrety swojej edukacji. Przy okazji była to świetna lekcja, pokazująca zmiany w polskiej oświacie, bo np. kto dziś zmusza uczniów do przynoszenia za karę do szkoły makulatury...? Świetnie bawili się również przybyli na uroczystość emerytowani nauczyciele, którzy uczyli niektórych obecnych pedagogów "Staszica"(i mogli potwierdzić prawdziwość wspomnień!). Drugą niespodzianka Samorządu było ujawnienie wyników Plebiscytu z okazji Dnia Nauczyciela oraz wręczenie statuetek Belfrów (tym razem w formie "kaganka oświaty". Oto wyniki:

"Nauczycielem - mistrzem ciętej riposty i żartu" została p.prof. Joanna Jóźwiak

"Nauczycielem opiekuńczym jak rodzic" oraz "Nauczycielem - wulkanem energii"  została p.prof. Ludmiła Białecka

"Nauczycielem ostrym jak żyleta" została p.prof. Agnieszka Stefańska - Świątek

"Nauczycielem - aniołem cierpliwości" został p.prof. Przemysław Janiszewski

Na koniec Pani Dyrektor Aneta Rogalska wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym oraz pracownikom obsługi. W tym roku zostali wyróżnieni: p.prof. Irena Brzezińska, p.prof. Joanna Cwonda - Kustosik, p.prof. Maciej darnikowski, p.prof. Joanna Jóźwiak, p.prof. Joanna Kotnowska - Winter, p.prof. Małgorzata Łodwig - Makowska, p.prof. Iwona Pawłowska - Świrska, p.prof. Agnieszka Stefańska - Świątek, p.prof. Iwona Szmurlik, p.prof. Agata Tołłoczko, p. Elżbieta Bukowska, p. Jolanta Kasińska, p. Barbara Lubowińska - Wasiela, p. Beata Szydziak, p. Dagmara Bielińska, p. Zbigniew Bełkowski. Specjalne wyróżnienie otrzymała również p.prof. Joanna Chelińska.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim nauczycielom i pracownikom dziękujemy za trud wkładany każdego dnia w nauczanie i wychowywanie młodzieży oraz organizowanie życia szkolnego.

Strona 1 z 98