ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

WIRTUALNE ZWIEDZANIE "STAŚKA"

Email Drukuj PDF

Na naszym FACEBOOKowym profilu mamy dla Was NIESPODZIANKĘ! :)

https://www.facebook.com/watchparty/292534918571687/?entry_source=PAGE_TIMELINE 

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2020 23:48

Procedury przeprowadzania egzaminów maturalnych

Email Drukuj PDF

MATURZYŚCI, PROSIMY WAS, ABYŚCIE DOKŁADNIE ZAPOZNALI SIĘ Z PONIŻSZYMI PROCEDURAMI :)

Procedury przeprowadzania egzaminów maturalnych

w warunkach epidemicznych w ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

opracowane na podstawie wytycznych CKE, MEN, GIS

(kliknij poniżej na "WIĘCEJ")

 

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2020 12:17 Więcej…

Wyniki XVII KONKURSU POETYCKIEGO „Dobre słowa są między wierszami…”

Email Drukuj PDF

Wyniki XVII KONKURSU POETYCKIEGO „Dobre słowa są między wierszami…”

Pandemia nie odpuszcza, ale młodzi poeci tworzą zawzięcie i stają w szranki konkursu poetyckiego, organizowanego przez ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu już po raz siedemnasty. Ponieważ zwycięzców i wyróżnionych nie możemy poinformować o rezultatach ich zmagań osobiście, wyniki udostępniamy za pośrednictwem naszej strony.

W kategorii wiekowej: 16 – 19 lat przyznano wyłącznie miejsce I, które zajęła Dobrosława Helena Pawlak (pseud. Tenebris), uczennica I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy,

za wiersz „Jasieniek” (opiekun merytoryczny: Małgorzata Nonas).

W kategorii wiekowej: 13 – 15 lat jury przyznało:

  1. I miejsce – Sandrze Gniadzik (pseud. Sońka), uczennicy SP im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej, za wiersz „Szczęście i smutek” (opiekun merytoryczny: Marzenna Rybak),

  2. II miejsce – Zofii Rażniewskiej (pseud. Czereśnie pistacje), uczennicy SP im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu, za wiersz „Ludzie” (opiekun merytoryczny: Bogumiła Ziąbka),

  3. III miejsce – Łucji Mróz (pseud. Złotowłosa), uczennicy SP nr 2 im. Św. Jana Pawła II w Ozorkowie, za wiersz „Haiku <<Na cztery pory roku>>” (opiekun merytoryczny: Dorota Kwiatkowska)

  4. Wyróżnienie – Maksymilianowi Najbergowi (pseud. Szkielecik), uczniowi SP nr 1 w Zgierzu, za wiersz „Egzamin” (opiekun merytoryczny: Anna Skirtun).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy nieustającego zapału

w zmaganiach z poetycką materią!
Po odbiór nagród i dyplomów zapraszamy do sekretariatu szkoły.

TEN CZAS WYMAGA DIALOGU…

Email Drukuj PDF

TEN CZAS WYMAGA DIALOGU…

Ten czas wymaga dialogu” – takich słów na określenie sytuacji człowieka i świata podczas pandemii użył papież Franciszek. Podkreślił także konieczność wzmocnienia relacji międzyludzkich i przezwyciężania antagonizmów. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy tak wielu z nas odczuwa bezsilność i brak sprawstwa, które nierzadko wywołują frustrację, niezadowolenie, żal. Aby rozładować skumulowane w nas trudne emocje, często poszukujemy „obiektów zastępczych”, które wysłuchają cierpliwie utyskiwań na trudną rzeczywistość i wezmą odpowiedzialność za wszystko, co złego nas spotyka.

Taki stan rzeczy dotyka również edukacji, która w czasie niepodzielnie nam panującego COVID-19 przebiega zupełnie inaczej niż dotychczas. Zmiany te dotyczą wszystkich – uczniów, rodziców i nauczycieli. Dlatego tak bardzo doceniamy Państwa zainteresowanie przebiegiem zdalnego kształcenia w naszej szkole. Dziękujemy za rozwagę, jaką kierują się Państwo, formułując pod naszym adresem wszelkie uwagi i sugestie. Dostrzegamy trudności, z jakimi muszą się mierzyć Państwa dzieci. Wierzymy, że nasza dotychczasowa współpraca wpłynie korzystnie na rozwój uczniów. I choć obecnie nic nie jest tak pewne jak niepewność jutra, życzymy Państwu wiary w to, że zmiany nadejdą – w tej kwestii nic się nie zmieni.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
ZSO im. S. Staszica w Zgierzu

W linkach poniżej znajdziecie Państwo podsumowanie wyników ankiet na temat zdalnego nauczania.

pdf icon Wyniki ankiety dla nauczycieli 

pdf icon Wyniki ankiety dla uczniów

 

pdf icon Wyniki ankiety dla rodziców

Poprawiony: poniedziałek, 18 maja 2020 17:28

PROPONOWANE KLASY na rok szkolny 2020\2021

Email Drukuj PDF

Proponowane klasy NA STRONE

Strona 1 z 126