ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

drzwi2019 2

 Zapraszamy do "STAŚKA" na DRZWI OTWARTE.

rekrutacja-strona

XIII Rajd Rowerowy

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

Zapraszam wsystkich na XIII Rajd Rowerowy. Rajd odbędzie się 25 maja, zgłosznia do dnia 22 maja. Informacje szczegółowe poniżej.

Pozdrawiam

Adam Zamojski

Regulamin

Karta zgłoszenia

Spotkanie (bardzo) motywujące

Email Drukuj PDF

W piątek 10 maja 2019 r. uczniowie klas I i II naszego liceum mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu. Odwiedził nas kapitan Bartłomiej Noga - inżynier lotniczy z 1 Dywizjonu Lotniczego, wchodzącego w skład stacjonującej w Leźnicy Wielkiej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Pan Kapitan przybył do naszej szkoły jako wolontariusz, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach życiowych i zachęcić młodzież do świadomego spojrzenia na siebie i otoczenie. Niezwykle inspirujące było też wskazanie młodzieży, jak należy podchodzić do życiowych porażek oraz jak dużą rolę odgrywa w życiu właściwe spojrzenie na siebie samego.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i swobodnej atmosferze. Pan Kapitan okazał się niezwykle otwartym i pełnym energii człowiekiem, który odwołując się do przykładów z własnego życia prywatnego i zawodowego, zachęcał młodzież do uwierzenia w siebie, przekuwania porażek w sukcesy oraz większej wiary w to, że można osiągnąć to, o czym się marzy. Spotkanie było dość zaskakujące dla uczniów, którzy widząc żołnierza w mundurze pilota, spodziewali się raczej wątku preorientacji zawodowej w ramach promocji służby wojskowej, a nie rozmowy motywacyjnej, prowadzonej przez profesjonalnego coacha współpracującego z The John Maxwell Team Polska.

Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają bardzo proste rady Pana Kapitana i postarają się wcielić je w życie. A Panu Kapitanowi serdecznie dziękujemy za pokazanie zupełnie innego sposobu patrzenia na świat oraz miłe spotkanie (zwłaszcza, że odbył je niemal bezpośrednio po zakończeniu nocnej służby w jednostce)

Sukcesy językowe naszych uczniów.

Email Drukuj PDF
W dniu 06.03.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie języka angielskiego English Ace zorg. przez Łowców Talentów Jersz. Miło mi poinformować, że dwójka uczniów uzyskała znakomite wyniki w tym konkursie: Mikołaj Gajda z kl. II BC z wynikiem 80,36% punktów uzyskał  I miejsce w województwie łódzkim i 66 w kraju, natomiast Paulina Kaźmierczak z kl. I BC z wynikiem 76,79% uzyskała III miejsce w województwie łódzkim i 99 w kraju. Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu.
Szkolny koordynator
Iwona Pawłowska-Świrska.

"Time to say 'Goodbye' ", czyli pożegnanie maturzystów

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2019 r. dla uczniów klas III to bardzo ważny dzień - po trzech latach w "Staszicu" zakończyli naukę i zostali dopuszczeni do matury. Dziś trudno było uwierzyć, że ten czas tak szybko minął, chociaż przecież były też momenty, kiedy ciągnął się niewiarygodnie wolno: od jednej klasówki do drugiego sprawdzianu czy odpytywania. Ale mając świadectwo w ręku i plakietkę "ABSOLWENT I LO IM. STASZICA W ZGIERZU" przypiętą na bluzce czy garniturze, nikt już o tym nie pamiętał :)

Były okolicznościowe przemówienia (Pani Dyrektor Anety Rogalskiej, przedstawiciela maturzystów - Kamila Florczaka, przedstawiciela uczniów klas młodszych - Karola Stańczyka) i życzenia powodzenia na maturze, były podziękowania od uczniów i ich rodziców dla nauczycieli i pracowników szkoły (w imieniu Rady Rodziców głos zabrała p. Katarzyny Pabijańczyk), były nagrody za najlepsze wyniki w nauce (gratulacje dla naszych prymusek z klasy 3B: Sylwii Angielczyk - średnia 5,41, Klaudii Angielczyk - średnia 5,35 oraz Marty Markiewicz - średnia 5,00) oraz gratulacje dla rodziców, wyróżnienia za działalność w wolontariacie, samorządzie i na rzecz społeczności szkolnej, były okolicznościowe statuetki za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Ale najważniejsze było to, że wszyscy mogli podziwiać, jacy fantastyczni ludzie wyrośli tych dzieciaków, które trzy lata temu zaczynały swoją bytność w "Staszicu" jako psy i koty z "otrzęsinowych" rywalizacji. Warto było na to czekać!

W salach lekcyjnych ostatni raz wręczone zostały świadectwa, polały się łzy wzruszenia i radości, Panie Wychowawczynie - p.prof. Joanna Cwonda - Kustosik oraz p.prof. Joanna Jóźwiak - z czułością żegnały "swoje dzieci", a zarówno absolwenci, jak i ich nauczyciele poczuli dobitnie jaki smak ma sukces - smak przepysznych tortów, które ufundowali Rodzice maturzystów. I chociaż tegoroczna uroczystość zakończenia szkoły z uwagi na trwający strajk miała wyraźnie skromniejszą oprawę i poprzedzona była dość nerwową atmosferą, to mamy nadzieję, że Absolwenci A.D. 2019 będą miło wspominać spędzone w "Staśku" trzy lata i będą do niego wracać - choćby tylko myślami.

Drodzy maturzyści! Serdecznie gratulujemy Wam zakończenia sukcesem nauki w liceum i obiecujemy trzymać kciuki za powodzenie na egzaminie maturalnym!

Poprawiony: środa, 15 maja 2019 20:15

"Złota Matura" dla Absolwentów A.D. 1969

Email Drukuj PDF

Dzień 26 kwietnia 2019 r.  pełen był wyjątkowych przeżyć, których tłem było zakończenie szkoły, bo w naszej szkole spotkali się ludzie, których dzieli równo 50 lat, choć łączy jedno: wszyscy są absolwentami "Staszica".

Podczas gdy tegoroczni maturzyści przygotowywali się do zakończenia roku, w sali Audio spotkali się także absolwenci z rocznika maturalnego 1969, którzy świętowali swoje "Złote Matury". Na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Staszica w Zgierzu przybyło ponad pięćdziesięciu dawnych uczniów z klas A, B, C i D oraz dwie uczące ich nauczycielki: p.prof. Maria Kornuty oraz p.prof. Aleksandra Muszyńska.

Podczas części oficjalnej wręczone zostały przez Prezes SAGiL p. Beatę Baszczyńską - Misztal "złote tarcze" oraz pamiątkowe dyplomy. W swoim krótkim przemówieniu przedstawiciel "złotych maturzystów" p. Grzegorz Jurek przypomniał wspaniałe chwile, które spędził wraz z koleżankami i kolegami w "Staszicu", przytoczył anegdotki o nauczycielach uczących oraz wspomniał zmarłych kolegów. Przekazał także na rzecz SAGiL pamiątkową fotografię, przedstawiającą rocznik 1969 podczas pisania matury.

W nieoficjalnej części spotkania dominowały już rozmowy i wspomnienia, które miały wypełnić lukę pięćdziesięciu lat rozłąki, bo rzeczywiście niektórzy uczestnicy uroczystości nie widzieli się wiele lat, a kilkoro z nich było w "Staszicu" pierwszy raz od zakończenia nauki.

Bardzo nam było miło, że tak wielu absolwentów z 1969 r. wzięło udział w spotkaniu i wróciło po latach w gościnne progi "Staśka". Mamy nadzieję, że kolejne roczniki uczniów będą kontynuować tradycję "Złotej Matury".

Strona 1 z 107