ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

banner VII zjazd

VIII EDYCJA GRY MIEJSKIEJ "MIASTO TKACZY" 2018

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie już, w pierwszą sobotę października spotkaliśmy się na grze miejskiej „Miasto Tkaczy”. Jak zwykle uczestnicy dopisali. W grze rywalizowało 5 drużyn z SP 1, SP 6 i ILO.

W tym roku grupy przemieszczały się w obrębie Starego i Nowego Miasta, odwiedzając Centrum Konserwacji Drewna, Muzeum Miasta Zgierza (kolejna świetna wystawa- polecamy), rozwiązując zadania sprawnościowe przy Łaźni Miejskiej, szukając znaczenia słowa Biedermeier i rozwiązując zagadki związane z historią i współczesnością Zgierza. Grupy realizowały się również artystyczne. Świetnie przedstawiały Kościół pw św. Katarzyny, a na mecie z wielką swadą odśpiewały „ Prząśniczki” . W Mieście Tkaczy przywitaliśmy ich smacznym, regionalnym poczęstunkiem.

Tegoroczna edycja gry okazała się bardzo wyrównana, ale zwycięzca musiał być jeden. Tym razem najlepszą okazała się drużyna z SP 6.

W podziękowaniu za aktywny udział w grze, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze . Mamy nadzieję, że uczniowie i ich opiekunowie miło spędzili piękne , słoneczne , sobotnie przedpołudnie.

Do zobaczenia w przyszłym roku !

Organizatorzy: uczniowie klas II a, II bc, III bc pod opieką Ireny Brzezińskiej i Agnieszki Stefańskiej Świątek oraz Fundacja Twórczy, Aktywni.

O Policji w II RP

Email Drukuj PDF

W czwartek, 27 września uczniowie naszego "Staśka" spotkali się z p. Jarosławem Olbrychowskim, Prezesem Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r." Szanowny gość z pasją przybliżył nam etos służby w oparciu o Policję Państwową II RP w ramach Ogólnopolskich Warsztatów #OKM1940 Ostaszków - Kalinin - Miednoje. Oprócz zdobycia cennej wiedzy z zakresu przedwojennej pedagogii kandydatów i członków Polskiej Policji, nasi uczniowie wzięli udział w konkursie poświęconym tejże tematyce. Poznanie i zrozumienie sercem etosu służby to ważny element kształtowania własnego charakteru, profilu Ucznia naszego Liceum, którego historia ma już 120 lat.

Poprawiony: środa, 03 października 2018 22:08

Europejski Dzień Języków

Email Drukuj PDF

EDJO

Różnorodność języków, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

Z tej okazji w naszej szkole na lekcjach języków obcych odbyły się gry i zabawy językowe, quizy sprawdzające wiedzę o krajach anglojęzycznych, frankofońskich i krajach niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie zmagali się także z łamańcami językowymi, krzyżówkami i zagadkami. Europejski Dzień Języków to okazja do ukazania bogactwa kultur w Europie, zwiększenia motywacji do nauki i podkreślania korzyści płynących ze znajomości języków we współczesnym świecie.

Poprawiony: środa, 03 października 2018 21:49

DZIEŃ SYBIRAKA W ZGIERZU

Email Drukuj PDF

17 września 2018 r. mięło 79 lat od napaści ZSRR na Polskę. W tym dniu obchodzony jest Dzień Sybiraka. Z tej okazji w kościele p.w. Matki Boskiej Dobrej Rady odbyła się msza św. z udziałem przedstawicieli Sybiraków oraz władz Powiatu Zgierskiego i Miasta Zgierza. Nie zabrakło na niej również naszych uczniów, którzy aktywnie włączyli się w przebieg uroczystości. Opiekunką młodzieży była p.prof. Joanna Cwonda - Kustosik.

Poprawiony: środa, 03 października 2018 21:47

Dofinansowanie programu wspierania czytelnictwa.

Email Drukuj PDF

nprcz-2018

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W NASZEJ SZKOLE

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA jest programem rządowym. Przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. złotych na zakup nowości książkowych nie będących podręcznikami do biblioteki szkolnej.

ZDECYDUJ, co będziesz czytać!

Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki, poprzez wypełnienie odpowiedniej ankiety, którą można otrzymać w bibliotece. Prosimy uczniów i nauczycieli o wypisanie tytułów najciekawszych książek, które warto przeczytać.

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2018 21:16

Strona 1 z 97