ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

O ZMAGANIACH Z POLSKĄ ORTOGRAFIĄ

Email Drukuj PDF

25 stycznia 14 uczniów klas pierwszych i drugich zasiadło do szkolnego etapu kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tekst „Oglądanie telewizji – marnotrawstwo czasu czy duchowa superuczta?” może nieco zaskoczył piszących stopniem trudności, ale w dowcipny sposób pokazywał zawiłości polskiej ortografii.  Mimo różnych pułapek poziom okazał się dosyć wyrównany, a najlepsi to ci, którzy popełnili najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Klasyfikacja: 1 miejsce – Paulina Kleszczyńska 1a

                       2 miejsce – Aleksandra Ostrowska 2a

                      3 miejsce – Wojciech Kozak 1bc

                      4 miejsce – Marta Markiewicz 2b

                      5 miejsce – Marta Bąk 1bc

Na etapie powiatowym 22 lutego będą nas reprezentować Paulina Kleszczyńska i Ola Ostrowska.  Gratulujemy!

Ostatki w Staśku

Email Drukuj PDF

Pomimo trwających ferii Zarząd Samorządu Uczniowskiego informuje, że we wtorek 13 lutego 2018 r. zorganizowana będzie Szkolna Parada Przebierańców z okazji Ostatków. Zapraszamy wszystkie klasy oraz nauczycieli do przebrania się i zaprezentowania na sali gimnastycznej. Wręczone zostaną nagrody w kategoriach: Najlepiej Przebrana Klasa, Najlepsze Przebranie Indywidualne, Najlepiej Przebrany Nauczyciel. Liczymy na Wasze poczucie humoru i kreatywność. Do zobaczenia po feriach!!

 

Poprawiony: piątek, 02 lutego 2018 09:14

Studniówka A.D. 2018, czyli warto było czekać 2,5 roku, żeby to przeżyć!

Email Drukuj PDF

Nie ma co ukrywać - dużo przygotowań, trochę niepewności, ale opłacało się czekać... Tegoroczna Studniówka rozpoczęła się punktualnie o godzinie 20.00 w sobotę 20 stycznia 2018 r. w sali bankietowej "Balentino" w Zgierzu. Tradycyjnie bal otworzył polonez, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Staruch. Część oficjalną prowadzili: Zofia Nyka i Sebastian Witkowski (IIIA), witając uczestników i zaproszonych gości. Potem nastąpiły przemówienia: Dyrektora p. Michała Luźniakowskiego oraz zaproszonych gości: Członka Zarządu Powiatu Zgierskiego p. Wojciecha Budziarskiego oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Zgierza p. Bohdana Bączaka. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas maturalnych wraz ze swymi wychowawczyniami: p.prof. Joanną Chelińską, p.prof. Małgorzątą Łodwig - Makowską, p.prof. Agnieszką Stefańską - Świątek, delegaci klas II, zaproszeni goście i osoby towarzyszące oraz podziwiający część oficjalną rodzice.

Program artystyczny udowodnił, że pod wpływem wielkiego stresu ( a takim niewątpliwie jest zaginięcie arkuszy maturalnych właśnie w dniu rozpoczęcia matur) w Dyrektorze może się obudzić boss mafijny, a dzielne wychowawczynie klas III są zdolne nawet do lekkiego (!!!) nadużycia i zniesienia wymyślnych tortur, aby tylko zapewnić jak najlepszy start na studia swoim podopiecznym. Wniosek końcowy zaś jest jeden: z rodziną (zwłaszcza mafijną) najlepiej wychodzi się na zdjęciu - czego dowód w galerii.

Oficjalnego otwarcia balu studniówkowego dokonał w imieniu organizatorów, czyli rodziców, p. Jakub Durczyński, zapraszając wszystkich do wspaniałej zabawy. I taka też była! Uczniowie klas III, nauczyciele, zaproszeni goście i osoby towarzyszące fantastycznie bawili się do rana, zapominając na chwilkę, że Wielkie Odliczanie już się rozpoczęło. Ale przecież - jak głosi stare uczniowskie przysłowie:

"Jeśli na studniówce dobrze się bawicie,

to matura iść Wam będzie znakomicie"!

 

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 15:38

Przygotowania studniówkowe

Email Drukuj PDF

Wielkimi krokami zbliża się Studniówka, więc kto tylko może zagląda przez szklane drzwi sali gimnastycznej, bo podglądać uczniów klas III, którzy w tym roku wybrali sobie bardzo trudnego poloneza M.K. Ogińskiego "Pożegnanie Ojczyzny" jako podkład do wyjątkowo wymagającej choreografii, stworzonej przez p.prof. Katarzynę Staruch. (Na zdjęciach próby w sali "Balentino" w przeddzień balu.)

Jeśli chodzi o program artystyczny, to nikt nic nie wie, bo sprawujące opiekę reżyserską p. prof. Joanna Chelińska i p.prof. Małgorzata Łodwig - Makowska  nie wpuszczają nikogo na próby i ogłosiły, że treść objęta jest WIELKĄ TAJEMNICĄ. Aktorzy też są wyraźnie mało rozmowni... Ciekawe, czy na podstawie zdjęć z próby generalnej domyślicie się, o co chodzi w programie i kto jest kim :)

Próby próbami, ale i tak wszyscy czekają na wersję końcową...

 

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 15:37

Nasi sportowcy nie odpuszczają!

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 8 stycznia 2018r. w ramach „LICEALIADY  2017/2018”  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w tenisie stołowym  szkół ponadgimnazjalnych.

Mistrzostwa rozegrane zostały w hali sportowej MOSiR w Zgierzu.

Nasze dziewczęta w składzie: Klaudia Angielczyk (2B), Natalia Fronczak (2B) i Aleksandra Jabłońska (1A) wywalczyły IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Strona 1 z 91