ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Relacja z przebiegu Akcji „Szlachetna Paczka”

Email Drukuj PDF

„Nie martw się tak bardzo problemami  jakimi żyje świat,

ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.”

                                                                                                                   Matka Teresa z Kalkuty

Po raz drugi społeczność Liceum S. Staszica w Zgierzu  włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”. W tym roku to właśnie w Naszej Szkole zorganizowano centralny magazyn akcji, do którego od 12 grudnia ofiarodawcy z całego regionu dostarczali swoje dary, by następnie  stąd rozwozić je do potrzebujących rodzin. Sami także staliśmy się darczyńcami dla wybranej przez nas pięcioosobowej rodziny, dla której - dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników administracji -  przygotowaliśmy paczkę. Zapakowane i specjalnie oznaczone podarunki przekazaliśmy wolontariuszom akcji, a ci w naszym imieniu dostarczyli je tym, dla których były przygotowane. Zgodnie z ideą głoszoną przez ks. Jacka Stryczka – jednego z założycieli Stowarzyszenia WIOSNA , realizującego min. projekt „Szlachetna Paczka” – dary, które otrzymały rodziny, to coś więcej niż pomoc materialna. To przede wszystkim wsparcie duchowe  potrzebujących, którym dajemy wiarę w to, że są ważni i nadzieję, że mogą zawsze na kogoś liczyć. To danie im impulsu do tego, by oni – napełnienie zwykłą ludzką solidarnością – mogli uwierzyć w siebie i zmienić swoje życie na lepsze. Wierzymy, że te Święta Bożego Narodzenia były dla obdarowanej przez nas rodziny pięknym okresem, który dowiódł, że marzenia się spełniają i że świat jest pełen dobrych, życzliwych ludzi.

Za udział w akcji Szkoła otrzymała certyfikat a przede wszystkim - znacznie cenniejsze dla nas -  stokrotne podziękowania od obdarowanej przez nas rodziny.

My, serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy zechcieli wziąć udział w akcji. Szczególne uznanie  należy się uczniom klasy IIb, dzięki których zaangażowaniu i pracy, cała akcja przebiegła niezwykle  sprawnie i jeszcze raz potwierdziła zasadę, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Dziękujemy!!!

                                                                             

                                                                               Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

                                                                                    Ludmiła Białecka i Magdalena Skowron

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 19:38

XII Konkurs Poetycki

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych powiatu zgierskiego do udziału w XII Konkursie Poetyckim. Zestaw trzech wierszy można złożyć do 20 lutego 2015 roku w LO im. S. Staszica w Zgierzu. Termin został przesunięty ze względu na prośby zainteresowanych uczniów. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć w regulaminie.

Poprawiony: środa, 21 stycznia 2015 19:55

Uwaga uczniowie!

Email Drukuj PDF

Jeśli lubisz języki obce i chcesz zawrzeć międzynarodowe kontakty z rówieśnikami z Niemiec i Ukrainy oraz możesz gościć osoby w swoim domu prosimy o kontakt do dnia 26.01.2015r. do p. Moniki Kędzierskiej lub p. Anny Radzyńskiej – Podrzyckiej.

Poprawiony: środa, 21 stycznia 2015 08:18

Odszedł Stanisław Sobczyk

Email Drukuj PDF

"Tak trudno jest powiedzieć - żegnaj na zawsze"

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmerci Naszego Kolegi

Stanisława Sobczyka

emerytowanego nauczyciela LO im. Stanisława Staszica;

matematyka, dla którego liczby nie miały tajemnic.

 

Żonie, Synowi, Synowej, Wnukom i pozostałej Rodzinie składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

Społecznośc Staszicowska

Urzoczystości pogrzebowe odbędą się w dn. 21 stycznia 2015 o godz. 12.00
na cmentarzu przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu.

Poprawiony: wtorek, 20 stycznia 2015 11:36

Relacja z DWT

Email Drukuj PDF

dwt14.01.2015r. gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Wichłacz, lektorkę Goethe Institut, która  na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego A. Stefańskiej-Świątek  poprowadziła warsztaty językowe w ramach trwającego w całej Polsce projektu pod nazwą Deutsch-Wagen-Tour. Zadaniem tego projektu jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, inspirowanie nauczycieli i naukę poprzez niekonwencjonalne metody, śmiech i zabawę. W nietypowych zajęciach wzięli udział  nie tylko uczniowie naszego liceum ale również zaproszeni uczniowie Gimnazjum nr 2 im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Gimnazjum nr 3 im. A. Mickiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu.

 

Poprawiony: środa, 21 stycznia 2015 19:44 Więcej…

Strona 1 z 46