ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Miejsko - powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 11 listopada 2019 r. odbyły się miejsko - powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Społeczność naszego "Staszica" reprezentował Poczet Sztandarowy szkoły pod opieką p.prof. Michała Luźniakowskiego.

"Staszic" w łódzkim Planetarium

Email Drukuj PDF

Szkolnych wyjazdów do łódzkiego planetarium ciąg dalszy. Tym razem w czwartek 7 listopada 2019 r. w najdalsze krańce naszego Układu Słonecznego zaglądali uczniowie klasy 1BCP, zachęcani do tego dzielnie przez p.prof. Annę Bartczak i p.prof. Irenę Brzezińską.

Rajd w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Email Drukuj PDF

W piątek 8 listopada 2019 r. cały "Staszic" świętował 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Z tej okazji wszystkie klasy pod opieką swoich wychowawców wzięły udział w rajdzie - grze miejskiej, zorganizowanej przez klasę 1BCP w ramach zajęć rozwijających kreatywność. Przygotowane zostały dwa - specjalnie zakodowane - warianty tras, podczas których uczniowie nie tylko poznawali uroki naszego miasta, ale musieli zameldować się się na punktach kontrolnych i tam zmierzyć się z zadaniami z bardzo szerokiego zakresu: od matematyki i logiki począwszy, a na historii (w tym historii Zgierza) skończywszy poprzez geografię, muzykę, sztuki plastyczne itp. Ważny był też czas przejścia oraz robienie zdjęć obiektów, które w Zgierzu upamiętniają niepodległościowe tradycje.
Na szczęście pogoda nam sprzyjała, więc wszyscy mogli się cieszyć z pięknych, jesiennych widoków. A na zakończenie rajdu odbyło się ognisko ze śpiewaniem pieśni patriotycznych i turystycznych (przygotowanych przez uczestników kółka wokalnego) i pieczeniem kiełbasek oraz gorącą herbatą. Niektórym uczestnikom tak się to spodobało, że długo nie chcieli wracać do domu (chociaż perspektywa tzw. długiego weekendu była bardzo kusząca).
Nad organizacją szkolnych obchodów Święta Niepodległości czuwali: klasa 1BCP wraz z wychowawczynią p.prof. Anną Bartczak oraz nauczyciele historii: p.prof. Małgorzata Łodwig - Makowska i p.prof. Marcin Krach. Podziękowania należą się również p.prof. Gabrieli Sender - Kordiak (nieocenionej w zakresie wsparcia zaplecza gastronomicznego) oraz p. Arkadiuszowi i p. Tadeuszowi (szkolnym konserwatorom) za pomoc w przygotowaniu ogniska).

Wyniki rywalizacji - wkrótce.
A teraz fotorelacja

 

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 22:45

Nasze Pływaczki z kolejnym sukcesem!

Email Drukuj PDF

Bardzo miło jest nam poinformować, że nasza sztafeta pływacka w składzie: Klaudia Baranowska, Oliwia Bartczak, Tatiana Krawiec, Alicja Kwiecień, Julia Lubelska, Oliwia Ostrowska i Natalia Sęk zajęły 4 miejsce w półfinale wojewódzkim. Ponadto Klaudia Baranowska indywidualnie zwyciężyła w stylu klasycznym, Julia Lubelska zaś indywidualnie zajęła III miejsce w stylu grzbietowym.

SERDECZNIE GRATULUJEMY! :)

Poprawiony: piątek, 08 listopada 2019 18:14

"Staszic" wspiera renowację zabytkowych grobów

Email Drukuj PDF

Tradycją wielu miast jest organizowanie zbiórek publicznych na renowację zabytkowych grobów. Kwesty te prowadzone są na cmentarzach w Dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. W naszym mieście koordynuje je Towarzystwo Przyjaciół Zgierza. I od wielu już lat może liczyć na wsparcie nauczycieli i uczniów "Staszica".
Również i w tym roku pomagaliśmy w kweście.Pod opieką p.prof. Joanny Kotnowskiej - Winter, p.prof. Małgorzaty Łodwig - Makowskiej i p.prof. Marcina Kracha na cmentarzu przy ul. Spacerowej w kweście brali udział następujący uczniowie: Zuzanna Gruca, Eliza Łukaszewicz, Marina Donat, Amelia Krysiak, Zofia Kupisz, Zuzanna Rokoszny, Patrycja Więch, Alicja Kowalczyk, Milena Podrzycka, Wiktoria Kruszyńska, Piotr Janiak, Grzegorz Gajewski, Krystian Kmiecik, Sebastian Ławiński, Karol Dawid, Bartosz Sobierajski, Sergiusz Gwardencki.

Bardzo dziękujemy młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas, bo między innymi dzięki ich zapałowi w czasie kwesty TPZ w tym roku zebrało 12.712,54!

Strona 1 z 116