ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Kolejny sukces naszej uczennicy

Email Drukuj PDF

001Weronika Królikowska, uczennica  klasy 3D (opiekun p. Ewa Pyznarska) zajęła 4 miejsce w województwie łódzkim w ogólnopolskim konkursie matematycznym Łowcy Talentów "Jersz". Gratulujemy!

Poprawiony: piątek, 17 kwietnia 2015 20:53

Nasi w Palmiarni

Email Drukuj PDF

W dniu 08.04.2015r odbyła się wycieczka grupy biologicznej klas IIA i IIE do łódzkiej palmiarni, która znajduje się przy ul.Piłsudskiego 61. Mieliśmy okazję zobaczyć egzotyczne rośliny z odległych stron świata i poczuć różnorodność klimatów w jakich występują. Jednym z najciekawszych eksponatów jest około 100- letnia palma, między innymi dla której musiano powiększyć cały budynek. Dzięki pani przewodnik dowiedzieliśmy się wiele o historii powstania palmiarni oraz ciekawostek na temat roślin i zastosowań niektórych z nich. Poza eksponatami roślinnymi można też zobaczyć interesujące ryby np: Karpie Koi oraz wielkiego suma- Franka. Widzieliśmy też różnobarwne storczyki oraz wiele rodzajów kaktusów. Wycieczka ta pomogła nam bez wątpienia zbliżyć się z naturą, poszerzyć wiedzę botaniczną i jeszcze bardziej zintegrować z naszą grupą.

Poprawiony: piątek, 17 kwietnia 2015 21:01

Konferencja dla Dyrektorów Szkół - Pieniądze są dla szkoły

Email Drukuj PDF

Konferencja dla Dyrektorów Szkół - Pieniądze są dla szkoły

Jak pozyskać fundusze na funkcjonowanie placówki publicznej oraz niepublicznej w roku szkolnym 2015/2016. Poznań, 11-12.06.2015 r.

Istnieje ponad 100 różnych zewnętrznych źródeł, z których szkoła może pozyskać pieniądze na sfinansowanie prowadzonych w placówce działań. Przyjmowanie zgłoszeń o dodatkowe fundusze do wielu ważnych instytucji kończy się już w sierpniu lub wrześniu 2015, a zatem aby zdążyć, nie należy odkładać starań o te środki na nowy rok szkolny.

Pozyskane środki pozabudżetowe pomogą placówkom:

  • Rozpocząć rok szkolny 2015/2016 z zastrzykiem dodatkowej gotówki na funkcjonowanie szkoły,
  • Wyposażyć klasy w nowy sprzęt i narzędzia dydaktyczne na nowy rok szkolny,
  • Wprowadzić innowacyjne zajęcia dla uczniów m.in. z wykorzystaniem TIK, a także przedmiotowe oraz językowe,
  • Zaplanować  projekty edukacyjne, w tym wycieczki, rajdy, zielone szkoły lub wymiany zagraniczne,
  • Lub dofinansować modernizację placówki.

Zapraszamy do udziału w I Konferencji dla Dyrektorów Szkół „Pieniądze są dla szkoły. Jak pozyskać fundusze na funkcjonowanie placówki publicznej oraz niepublicznej w roku szkolnym 2015/2016” w Poznaniu w dniach 11-12 czerwca 2015 r.

Więcej…

XIX Konkurs Informatyczny dla gimnazjalistów

Email Drukuj PDF

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu od dziewiętnastu lat jest organizatorem Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych Naszego Miasta, gminy i powiatu. Konkurs ten daje młodzieży z naszego regionu możliwość rozwijania i sprawdzania swoich umiejętności informatycznych. W tym roku do roli organizatora szkoła zaprosiła również Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. W dniu 10 kwietnia br., w XIX edycji wzięły udział 4 gimnazja ze Zgierza, Ozorkowa i Aleksandrowa Łódzkiego, wystawiając 7 trzyosobowych drużyn. Konkurs podzielony był na 2 etapy.

W etapie drużynowym zwyciężyło Gimnazjum Nr 1 ze Zgierza, na drugim miejscu uplasowało się Miejskie Gimnazjum z Ozorkowa a na trzecim miejscu Gimnazjum Nr 2 ze Zgierza.

W części indywidualnej wystartowali najlepsi zawodnicy z każdej drużyny. Ostatecznie wygrała Kinga Sarnowska z Miejskie Gimnazjum z Ozorkowa, na drugim miejscu uplasował się Dominik Łukoszyk również z Miejskie Gimnazjum z Ozorkowa, a na trzecim miejscu Wiktor Snarski z Gimnazjum Nr 2 ze Zgierza.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zgierza, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, WODN w Zgierzu i Eurofoam Polska sp. z o.o. Konkurs zorganizowali: mgr Maciej Darnikowski (I LO im. S. Staszica) i mgr Piotr Kowalczyk (WODN w Zgierzu).

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 18:08

EuroWeek - Szkoła Liderów 2015

Email Drukuj PDF

W dniach 18-22 marca 2015r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Piszczek kolejny już raz wzięli udział w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej obozie szkoleniowym "EuroWeek - Szkoła Liderów".

Udział w tym obozie był niebywałą okazją do doskonalenia  znajomości języka angielskiego. Cały dzień wypełniony był przez warsztaty, dyskusje, debaty, zabawy, wspólne oglądanie filmów przybliżających inne kraje, kultury oraz obyczaje.

Warsztaty i prelekcje prowadzili wolontariusze z  Wietnamu, Rumunii, Turcji, Azerbejdżanu, Filipin, Kenii oraz Indii. Korzystając z pobytu na Ziemi Kłodzkiej można było zwiedzić miasto Kłodzko i Bystrzycę Kłodzką. Każdy z uczestników otrzymał również Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 17:51

Strona 1 z 50