ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

HARMONOGRAM PRAC SZKOLNEJ KOMISJI REKRUTACYJNO-KWALIFIKACYJNEJ

Email Drukuj PDF

1.SKRK pracuje w dniach 3 VII – 7 VII 2015r.

   - 3 VII (piątek) w godz. 12.00 – 15.00

   - 4 VII (sobota) w godz. 9.00 – 12.00

   - 6 VII (poniedziałek) w godz. 9.00 – 15.00

   - 7 VII (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00

2. 3 VII 2015r. do godz. 13.00 komisja ogłasza listę wstępną kandydatów zakwalifikowanych do liceum.

3. W terminie: 3 VII 2015r. od godz. 13.00 - 7 VII 2015r. do godz. 12.00 kandydat jest zobowiązany  potwierdzić wolę podjęcia nauki w naszej szkole poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum

- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

- podania o przyjęcie do szkoły z elektronicznego systemu naboru

- dwóch fotografii podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem

Uwaga: wszystkie dokumenty należy umieścić w koszulce formatu A4

4. 7 VII 2015r. o godz. 13.00 komisja ogłasza listę ostateczną kandydatów przyjętych do szkoły.

5. Kandydaci przy przyjęciu deklarują wybór języków obcych, których będą się uczyć w liceum oraz wstępnie deklarują chęć nauki religii.

6. Odwołania od decyzji SKRK należy składać do Dyrektora Szkoły.

                                                                                              Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna

Poprawiony: piątek, 26 czerwca 2015 15:57

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Email Drukuj PDF

happyUroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów ZSO i gimnazjum "AWANS", odbędzie się 26 czerwca o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 13:47

Niemieckie Ministerstwo Oświaty wyróżniło nauczycielkę z naszej szkoły

Email Drukuj PDF

Bawarskie Ministerstwo Nauki i Kultury przyznało pani Agnieszce Stefańskiej – Świątek z naszego liceum, jako jednej z dziesięciu osób w Polsce, dwutygodniowe stypendium hospitacyjne dla nauczycieli języka niemieckiego. W związku z czym znalazła się w szkole Grund-und Mittelschule Neustift w Pasawie w Bawarii. Poza hospitowaniem zajęć szkolnych takich jak:  lekcje języka niemieckiego, oraz innych przedmiotów, opieka pozalekcyjna, zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań, a nawet spotkanie z rodzicami podczas tzw. dni otwartych szkoły, przewidziane zostały również wycieczki po okolicy i do sąsiadujących przy granicy Austrii i Czech. Celem tego wyjazdu jest doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli, skonfrontowanie innowacyjnych metod nauczania z własnymi doświadczeniami oraz poznanie systemu szkolnictwa w Niemczech.

 

Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 09:13

APEL O POMOC DLA DZIECI Z UKRAINY

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła partnerska z Kołek na Wołyniu na Ukrainie zwróciła się do nasz prośbą  o pomoc dla dzieci z trzech rodzin, które zostały dotknięte działaniami wojennymi w okręgu donieckim na wschodzie Ukrainy.

Każda z tych rodzin, w obawie o swoje bezpieczeństwo, pozostawiła cały swój majątek w obleganym Donbasie  i  z niewielkim bagażem ręcznym  przedostała się na zachód Ukrainy, na Wołyń, gdzie wcześniej nikogo nie znała i nie miała krewnych. Zaczęli nowe życie w rejonie Kołek, dzięki pomocy lokalnej społeczności.  Dzieci chodzą do tamtejszej szkoły i zostały w niej dobrze przyjęte . Ale ciągle borykają się z ogromnymi problemami materialnymi. Stąd prośba o pomoc.

 Potrzebna jest pomoc w sumie  dla dziewięciorga dzieci:

dziewczynek w wieku: 8 miesięcy, 6 lat, 10 lat  i 13 lat

chłopców w wieku: 6 miesięcy, 4 lata, 8 lat, 16 lat, 18 lat

Bardzo prosimy o przynoszenie pomocy  w postaci:

  • pampersów, pieluch tetrowych, środków czystości  i kosmetyków dla najmłodszych dzieci, kaszek, mleka w proszku, herbatek, ubranek (najlepiej wiosennych i  letnich!) dziecięcych w rozmiarach powyżej 6 miesięcy
  • ubrań (wg  wskazanej płci i wielkości) - najlepiej wiosenno - letnich  [UBRANIA MUSZĄ BEZWZGLĘDNIE BYĆ CZYSTE I NIEZNISZCZONE!]
  • przyborów szkolnych, obrazkowych  książeczek dla dzieci
  • środków czystości, proszków do prania, kosmetyków

Uwaga! Akcja zbiórki prowadzona będzie długoterminowo. Pierwszy transport może wyruszyć już w poniedziałek  8 czerwca, dlatego konieczne jest szybkie tempo zbiórki  (najlepiej do środy 3 czerwca!!!). Potem organizowane będą kolejne transporty.

Rzeczy należy przynosić do p. Małgorzaty Łodwig - Makowskiej, p. Ireny Brzezińskiej , p. Magdaleny Skowron lub do pokoju Stowarzyszenia Absolwentów na parterze.

BARDZO PROSIMY O ŻYCZLIWOŚĆ I WSPARCIE DLA TEJ WAŻNEJ AKCJI!!!

- Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2015 07:27

Filozofia mu nie obca

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że nauczyciel nazaej szkoły - p. Arkadiusz Kędzierski - w obecnym roku szkolnym 2014/15 został powołany przez OKE w Krakowie na egzaminatora egzaminu maturalnego z filozofii. Jest to przedmiot niszowy i elitarny, rzadko wybierany przez maturzystów, a więc wyróżnienie jest tym większe, bowiem w skali kraju została powołana grupa kilkunastu nauczycieli do sprawdzania egzaminu maturalnego z filozofii. Gratulujemy.

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2015 08:23

Strona 1 z 54