ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

rekrutacja mały-baner

dla-gimnazjalisty

 

Kolejna konferencja Oxford University Press w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie już, jak co roku, odbyła się w naszej szkole konferencja metodyczna dla nauczycieli języka angielskiego powiatu zgierskiego. Spotkanie miało miejsce 26 maja 2015, a poprowadziła je Pani Dominika Biernat, konsultant metodyczny Oxford University Press. Prezentacja oraz warsztaty dotyczyły zasad korzystania z podręczników wieloletnich oraz pomysłów na zajęcia z materiałami ćwiczeniowymi i zeszytami przedmiotowymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i mamy nadzieję, że współpraca między nami będzie się rozwijała w latach następnych, a mury naszej szkoły staną się miejscem licznych spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami naszego powiatu.

Organizatorkami konferencji były p. Ewa Koneczna i Iwona Pawłowska-Świrska.

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 09:44

IX Rajd Rowerowy "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Email Drukuj PDF

bike-307452 640Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na niedzielny relaks z rowerem w miłym towarzystwie. Po każdym rajdzie mówimy, że powinno spędzać się tak czas przynajmniej raz na dwa tygodnie, a tu znów spotykamy się po długim roku! Bardzo, bardzo zachęcamy.

"Szanowni państwo!
Przekazuję w załączeniu Regulamin IX Rajdu Rowerowego "W zdrowym ciele zdrowy duch" organizowanego w tym roku w sobotę 30 maja. Trasa jest krótsza od ubiegłorocznej i warto wybrać się z nami. Apeluje o udział nie tylko członków TPZ i Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Zgierzu, ale także osób z innych środowisk. Proszę o rozpropagowanie Rajdu wśród znajomych.


Serdecznie pozdrawiam.
Adam Zamojski
Przewodniczący TPZ"

Regulamin           Karta zgłoszenia

Poprawiony: poniedziałek, 25 maja 2015 18:01

NOWY POCZET SZTANDAROWY SZKOŁY

Email Drukuj PDF

Uroczystość zakończenia klas III jest w tradycji naszej szkoły również debiutem nowego Pocztu Sztandarowego. Miło jest nam poinformować, że w jego skład wchodzą:

Chorąży: RAFAŁ BLOCH (IIA)

              JAKUB KASPROWICZ (IICD)

Asysta:  ......................................

                WERONIKA KLISZKO (IIB)

                KINGA KASPROWICZ (IIE)

                MONIKA POLITAŃSKA (IIE)

                NATALIA WOJCIECHOWSKA (IIA)

Warto przypomnieć, że honorowa funkcja członka Pocztu Sztandarowego jest wyrazem uznania dla wzorowego zachowania oraz wysokich wyników w nauce wybranych uczennic i uczniów.

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 maja 2015 17:45

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Email Drukuj PDF

W piątek 24 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się pożegnanie absolwentów rocznika maturalnego 2015. W sumie mury "Staszica" opuściło 88 uczniów, którzy naukę rozpoczęli we wrześniu 2012 r. w czterech klasach: "A" - wych. M. Łodwig - Makowska, "B"- wych. S. Papuga, "C" - wych. J. Chelińska, "D"- wych. M. Darnikowski.

Zakończenie roku to zawsze czas podsumowań. Najlepszą tegoroczną absolwentką została WERONIKA KRÓLIKOWSKA z kl. IIID, która w klasie III uzyskała średnią 5,67, a za trzy lata - 5,28. Na drugim miejscu znalazła się uczennica kl. IIIC AGNIESZKA SZTUBECKA ze średnimi 5,22 w obu kategoriach. Na trzecim miejscu MATEUSZ CHAJDYS z kl. IIID, który zakończył szkołę ze średnią 5,17, ale w klasie III uzyskał 5,22. Świadectwa z biało - czerwonym paskiem uzyskali jeszcze: ALEKSANDRA DZIOBIAK z kl. IIIB, ANNA PRZYBYSZ z klasy IIID, ILONA JĘDRZEJCZAK z kl. IIIB oraz ADAM GĄSIOROWSKI z kl. IIID.  Podsumowując trzy lata nauki najlepszą klasą  została klasa IIIB, która uzyskała średnią 3,91.

Podczas uroczystości były również podziękowania dla uczennic kl. IIIA Mileny Czerwińskiej, Natalii Kubczak i Magdaleny Woźniak za pracę w radiowęźle szkolnym oraz dla Pauliny Bartosik (IIID), Gabrieli Kominiak (IIID) i Patrycji Pietrasik (IIIA) za aktywność w działaniach Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Nauczyciele wychowania fizycznego uhonorowali pamiątkowymi statuetkami bardzo liczną grupę uczniów, którzy przez trzy lata reprezentowali szkołę w licznych zawodach sportowych. Dyrekcja oraz Wychowawcy kl. III nie zapomnieli również o gratulacjach dla Rodziców najlepszych absolwentów oraz o podziękowaniach dla Rodziców szczególnie zaangażowanych w pomoc szkole.

Ostatnia część uroczystości przebiegła pod znakiem nostalgicznych wspomnień i życzeń. Uczniowie klas III, w imieniu których przemawiali Klaudia Łazuchiewicz (IIIC) i Igor Dominaik (IIIA) z rozrzewnieniem wspominali trzy lata nauki w "Staszicu", dziękowali wszystkim i obiecywali, że o szkole i czasie tu spędzonym nigdy nie zapomną. Młodsze roczniki - reprezentowane przez Klaudię Pepłowską (IIB) i Marcina Wojtczaka (IICD) życzyły starszym kolegom powodzenia na maturze oraz w dalszym życiu. Tradycyjny podsumowaniem pożegnania klas III była okolicznościowa prezentacja złożona ze  zdjęć pochodzących z trzech lat bytności w "Staszicu".

Wszystkim absolwentom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone trzy lata i nucąc pod nosem "Szczęśliwej drogi, już czas...", TRZYMAMY KCIUKI ZA MATURĘ !!!

Poprawiony: wtorek, 12 maja 2015 15:40

III MIEJSCE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO „TURBOLANDESKUNDE”

Email Drukuj PDF

27 kwietnia 2015 r. odbył się w auli Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi II etap Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego: „Wędrówki po krajach niemieckiego obszaru językowego „TURBOLANDESKUNDE”. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego ( IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut.  Konkurs adresowany był do uczniów liceum i technikum z całej Polski i dotyczył wiadomości o Niemczech z zakresu geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów największego kraju niemieckojęzycznego.

Drużyna w składzie osobowym Martyna Matczak (kl.1a), Oskar Karolak (1c) i Kamil Rybak (1c) odpowiadała ustnie na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat Niemiec w języku niemieckim i polskim.

Reprezentanci naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą zajmując TRZECIE miejsce w województwie łódzkim. Gratulujemy!!!

Poprawiony: czwartek, 07 maja 2015 07:11

Strona 1 z 53