ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Nie Peniaj, Zmieniaj!

Email Drukuj PDF

plakat III edycjaNie Peniaj, ZMIENIAJ! Weź sprawy w swoje ręce – w naszej szkole od grudnia 2014 - kwietnia 2015.

Jest to projekt mający na celu zwiększenie zaangażowania młodzieży w kreowanie swojej rzeczywistości i wprowadzenie zmian w społeczności lokalnej. Istotnym elementem projektu jest zwiększenie roli młodzieży w budowaniu strategii miasta w zakresie współpracy na rzecz rozwiązywania problemów ważnych dla młodych ludzi.

W projekcie uczestniczy 20 uczniów z klas pierwszych i drugich. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji spotkań warsztatowych, których finałem będzie przygotowanie w maju 3 dniowego działania promującego rezultaty pracy młodzieży.

Organizatorem projektu jest Fundacja Instytut Działań Twórczych w Łodzi www.instytutdt.pl, a opiekunami z ramienia szkoły są p. Iwona Szmurlik i p. Magdalena Skowron.

Poprawiony: poniedziałek, 23 lutego 2015 16:52

Dyplom od Ministra Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

asiaNa przełomie listopada i grudnia 2014 r. uczniowie naszego liceum reprezentowani przez: Mateusza Brockiego, Michała Gębickiego, Kingę Karolak i Adama Wicińskiego z klasy II b – pod opieką pani Joanny Chelińskiej – wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, promującym czytelnictwo wśród młodzieży, pod hasłem „Książki naszych marzeń”. Uczniowie przygotowali krótki film, który wciąż można obejrzeć na stronie naszej szkoły. Za zaangażowanie i udział w konkursie otrzymaliśmy dyplom od Ministra Edukacji Narodowej – pani Joanny Kluzik – Rostkowskiej.

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 08:25

Ołówek dla Afryki

Email Drukuj PDF

plakat1Przyłączyliśmy się do akcji:

Ołówek dla Afryki

Na świecie żyje 2 miliardy dzieci. Na każde 100 dzieci 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. A przecież każde dziecko ma do tego prawo, ma prawo do dzieciństwa. Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje.

My mamy wszystko.

Tam dzieci nie mają nic oprócz marzeń. Przez plagę AIDS nie mają często obojga rodziców, mieszkają u krewnych w niewyobrażalnie skromnych warunkach lub w misyjnych sierocińcach.

Ale wszystkie chcą się uczyć.

Bo szkoła niesie nadzieję, w szkole dzieje się tyle ciekawych rzeczy, szkoła wyrywa z nudneji szarej codzienności. Zmienia bieg ich życiorysów. Tylko w szkole dowiedzieć się mogą o istnieniu innego życia, tylko w szkole usłyszą jak ustrzec się przed groźnymi chorobami w tym AIDS, które dziesiątkują ich rodziny i sąsiadów. Tylko w szkole mogą się nauczyć urzędowego języka, bez niego nigdy nie znajdą pracy w mieście, nawet nigdy nie odważą się do niego wyjechać.

Zbieramy dla nich szkolne przybory

Każdy ołówek, każdy długopis i kredka są na wagę złota, nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne. Zbierzmy ich ogromną ilość i poślijmy tym dzieciom, niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość.

Na przybory szkolne czekamy do 27 lutego

Koordynator Akcji „Ołówek dla Afryki”  w szkole – Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką M. Skowron, L. Białecka.

 

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2015 14:06

Tanecznym krokiem w ferie.

Email Drukuj PDF

W ostatnim dniu przed feriami - w piątek 30 stycznia 2015 r. o godzinie 15-ej na placu Jana Pawła II w Zgierzu odbyło się wyjątkowe wydarzenie - PIERWSZY ZGIERSKI POLONEZ. Do udziału w tańcu zaproszeni zostali wszyscy uczniowie ostatnich klas zgierskich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zgierza p. Przemysław Staniszewski. Dostojnym krokiem poloneza główny plac Zgierza przemierzali najpierw maturzyści z naszej szkoły oraz z ZZSP im. Jana Pawła II, a później dołączyli wszyscy chętni - w tym uczniowie klas II i nauczyciele "Staszica". Sądząc po oklaskach publiczności mamy nadzieję, że pomysł się spodobał i w kolejnych latach stanie się okazją do wspólnego spotkania zgierskich maturzystów.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy: Prezydentowi Miasta Zgierza za objęcie honorowym patronatem, MOK za zorganizowanie nagłośnienia oraz MPGK za odśnieżenie placu Jana Pawła II.

Reportaż z przebiegu Pierwszego Zgierskiego Poloneza przedstawiła w serwisie informacyjnym z 2 lutego 2015 r. zgierska telewizja "Centrum" (do zobaczenia pod adresem http://www.centrum.zgierz.pl/index.php?limitstart=6)

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 09:38

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego

Email Drukuj PDF

psnjnPSNJN  (Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego) organizuje ogólnopolski konkurs pod hasłem "TURBOLANDESKUNDE  2015"- WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących się języka niemieckiego. Konkurs pomyślany jest jako rywalizacja zespołowa uczniów, a jego tematyka obejmować będzie wiedzę z zakresu kultury, geografii i historii krajów niemieckojęzycznych. Zespół musi liczyć 3 uczniów. W tym roku pytania konkursowe (zamknięte oraz otwarte) obejmować będą wyłącznie wiedzę na temat Niemiec. Etap szkolny przewidziany jest na połowę marca. Zainteresowani uczniowie klas pierwszych i drugich proszeni są o kontakt do p. Agnieszki Stefańskiej-Świątek (sala 311). REGULAMIN.

Zakres wymagań:

ZAKRES WYMAGAŃ

- podstawowe wiadomości geograficzne (obszar, ludność, sąsiedzi)

- podział administracyjny (landy/kantony i ich stolice)

- zasoby wodne, pasma górskie i szczyty

- największe miasta

- najatrakcyjniejsze miejsca, zabytki

- symbole narodowe

- gospodarka (najsłynniejsze marki przemysłu)

- środki transportu i lokomocji

- media (najpopularniejsze tytuły prasy i stacje telewizyjne)

- słynne postacie  (polityka, kultura, sport, muzyka)

- waluta

- najważniejsze święta, tradycje i obrzędy

- tradycyjne potrawy

Poprawiony: piątek, 06 lutego 2015 10:08

Strona 1 z 47