ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Dzień Tkaczki 2015

Email Drukuj PDF

DTkaczki2015Uwaga uczniowie !

W związku z organizowanym w naszym mieście w sobotę 3 października 2015 VII Dniem Tkacza/Tkaczki zapraszamy Was do udziału w grze miejskiej „Miasto Tkaczy”, odwołującej się do dziedzictwa kulturowego, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

Jeśli chcecie aktywnie i twórczo spędzić czas, lubicie rozwiązywać zagadki, nie są Wam obce zgierskie zakamarki i smak rywalizacji, zapraszamy drużyny do udziału w naszej grze. Dokładnych informacji o przebiegu i regulaminie gry miejskiej udzielą Wam p. Irena Brzezińska i p. Agnieszka Stefańska-Świątek.

Zapraszamy też osoby indywidualne. Od 10.00 do 13.00 będzie można:

  • tkać na starych krosnach, poznać bardko i tabliczki tkackie w Miejskim Domu Kultury
    (ul. Długa 42);
  • oglądać wystawę „Dziedzictwo odnalezione nas strychu”, wystawy stałe w Muzeum Miasta Zgierza (ul. Dąbrowskiego 21) oraz poznać historię zgierskich rodów fabrykanckich;
  • poznać tajniki zgierskiej architektury drewnianej i stylu biedermeier w Centrum   Konserwacji Drewna (ul. Narutowicza 6)
  • odwiedzić Park Kulturowy Miasto Tkaczy

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

Poprawiony: środa, 30 września 2015 18:37

Laureaci konkuru językowego

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 28.09. br. odbył się drugi etap quizów językowych zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków. Tytuł najlepszej klasy językowej uzyskali uczniowie klasy II c w składzie: Paulina Zarzycka (j. angielski), Oskar Karolak (j. niemiecki) i Barbara Galant (j. francuski). Drugie miejsce zajęła klasa I d: Magdalena Bauman (j. angielski), Klaudia Majtczak (j. niemiecki) i Jakub Głyda (j. francuski). Trzecie miejsce w konkursie z wiedzy, a pierwsze za plakat z hasłem promującym naukę języków obcych, zdobyła klasa II a z reprezentacją w składzie: Weronika Borowska (j. angielski), Martyna Knyszka ( j. niemiecki) i Olga Telążka (j. francuski).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Wyniki quizów językowych

Email Drukuj PDF

Wyniki quizów językowych, które odbyły się w piątek 25.09.br. z okazji Europejskiego Dnia Języków:

klasa

Język angielski

Język niemiecki

Język francuski

I a

Anita Michalska 10 pkt

Karolina Malanowska 10 pkt

Martyna Strzelecka 8 pkt

 

I b

Kinga Ptaszyńska 9 pkt

Wojciech Dziarmaga 9 pkt

Antoni Leśniewicz 9 pkt

Miłosz Cichoszewski 7 pkt

Kornelia Kmieciak   7 pkt

Lidia Mikołajczyk 7 pkt

 

I d

Magdalena Bauman 9 pkt

Klaudia Majtczak 9 pkt

Klaudia Majtczak 10 pkt

Krystian Kotus 9 pkt

Aleksandra Syguła 9 pkt

 

II a

Weronika Borowska 8 pkt

Karolina Dziobiak 7 pkt

Martyna Knyszka 7 pkt

 

II b

Julia Jędrzejczak 9 pkt

Oliwia Wiśniewska 9 pkt

Aleksandra Miałkowska 10 pkt

Patrycja Milczarek 8 pkt

 

II c

Natalia Godek   11 pkt

Paulina Zarzycka 11 pkt

Natalia Durka 9 pkt

Oskar Karolak 9 pkt

Kamil Rybak 9 pkt

Damian Zając 9 pkt

 

II d

Norbert Magdziarek 10 pkt

Daria Czaplińska 9 pkt

Anna Borkowska 9 pkt

Oliwia Jankowska 9 pkt

Adam Osuch 10 pkt

Aleksandra Kwiatkowska 8 pkt

 

Wyżej wymienione osoby zdobyły największą liczbę punktów i będą reprezentować swoje klasy w kolejnym etapie, który odbędzie się w poniedziałek 28.09. br. na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali audiowizualnej. Klasy, w których uczniowie uzyskali taką samą liczbę punktów, proszone są o wytypowanie spośród najlepszych tylko jednego przedstawiciela. W przypadku nieobecności ucznia z najwyższym wynikiem do kolejnego etapu przechodzi kolejny uczeń z listy.

Przypominamy, że oprócz wiedzy uczniów będziemy oceniać również plakat wykonany przez klasę, a uczestnicy będą walczyć o tytuł najlepszej klasy językowej i nagrody niespodzianki.

Poprawiony: niedziela, 27 września 2015 16:15

Europejski Dzień Języków

Email Drukuj PDF

top-banner-2015 PL

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony jest corocznie. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

• ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

• promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

• propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

Uwaga uczniowie klas pierwszych i drugich !

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków, przypadającego na 26 września, ogłaszamy konkurs na plakat z hasłem promującym naukę języków obcych. Każda klasa pierwsza i druga proszona jest o wykonanie plakatu dowolną techniką (wersja papierowa lub elektroniczna) i dostarczenie pracy do 25 września 2015r (piątek) do swojego nauczyciela języka angielskiego lub niemieckiego. W piątek odbędzie się również w klasach pierwszych i drugich pisemny quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych, krajach niemieckiego obszaru językowego i zabytkach Paryża. Przedstawiciele klas, którzy zdobędą największą liczbę punktów wezmą udział w kolejnym etapie konkursu (w poniedziałek 28 września), podczas którego będą brane pod uwagę punkty za wiedzę oraz za wykonany przez klasę plakat. Zwycięska klasa otrzyma zaszczytny tytuł najlepszej klasy językowej oraz nagrodę niespodziankę.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2015 16:53

Nowy plan po korektach

Email Drukuj PDF

Zaktualizowano plan lekcji. Są nowe korekty w układzie lekcji, dyżurów i sal. Proszę się z nim zapoznać.

Poprawiony: niedziela, 13 września 2015 15:38

Strona 1 z 55