ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

WOLONTARIAT "DASZ RADĘ Z PRZYJACIELEM"

Email Drukuj PDF

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w akcji wolontariatu organizowanego w Zgierzu pod hasłem "Dasz radę z przyjacielem". Pomysł polega na pomocy w nauce, która będzie oferowana przez zdolnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych młodszym kolegom. Tego typu zajęcia mają nie tylko pomóc w zrozumieniu i utrwaleniu materiału szkolnego uczniom potrzebującym wsparcia, ale mogą stanowić cenne doświadczenie dla tych, którzy będą "douczać" - przecież nie od dziś wiadomo, że najlepiej się uczymy ucząc innych!

Osoby zainteresowane taką formą wolontariatu serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 27 września 2016 r. podczas długiej przerwy w sali 203.

UTRWALAJ WIEDZĘ, DZIELĄC SIĘ NIĄ Z INNYMI!!!

MY a Narodowe Czytanie

Email Drukuj PDF

3 września - w sobotę - miała miejsce kolejna już edycja Narodowego Czytania, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy w całej Polsce „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Zgierska ogólnopolska akcja publicznego czytania gościła w Gimnazjum Nr 2 im. J.Kochanowskiego, a jej organizatorzy to: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. B.Prusa, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz gospodarze spotkania. Wśród czytających powieść znalazło się wiele znanych w Zgierzu osób, a lekturę powieści rozpoczął Prezydent Miasta Zgierza – Przemysław Staniszewski. Chciałoby się powiedzieć: „My tam też byliśmy…..” i byliśmy, i czytaliśmy. Uczniowie klasy 2b i 2a – Zuza Rapacz, Natalia Walczak, Zuza Gieras, Mieszko Cholewiński wraz z p. Agatą Tołłoczko czytali fragmenty „Quo vadis”. Atmosfera spotkania sprzyjała uczestnikom. Gimnazjaliści przygotowali inscenizacje fragmentów powieści, a my – jako jedyni spośród uczestników – wystąpiliśmy w strojach z epoki. 

Poprawiony: wtorek, 27 września 2016 07:05

Ubezpieczenie dzieci

Email Drukuj PDF

Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców zadecydowały o wybraniu jako ubezpieczyciela firmę AIG. Ubezpieczenie jest dobrowolne i wynosi 48 PLN. Wpłaty do końca września.

Nowy rok szkolny

Email Drukuj PDF

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Przywitaliśmy go na sali gimnastycznej podczas tradycyjnej uroczystości. Uczniów, nauczycieli i rodziców w plany na  najbliższe 10 miesięcy nauki wprowadził Dyrektor p. Michał Luźniakowski, jednocześnie życząc wytrwałości i zapału do pracy.  Odbyło się również ślubowanie uczniów klas I na sztandar szkoły, które stanowi ich symboliczne wejście do społeczności staszicowskiej. Tradycyjnie wręczona została również Nagroda "Najlepszy z Najlepszych" im. Ireneusza Ziętka, przyznawana przez  Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu absolwentom, którzy uzyskali najwyższy wynik z rozszerzonej części maturalnych  egzaminów pisemnych. W tym roku laureatkami zostały Kinga Kasprowicz i Agata Lewandowska, które uzyskały 96% z egzaminu z języka angielskiego. Nagroda ma formę finansową i  została wręczona przez Prezes Zarządu  SAGiL p. Beatę Baszczyńską - Misztal oraz Skarbnika Zarządu SAGiL p. Annę Idczak. Na zakończenie przemawiali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Urszula Wojtaszczyk (IIID) oraz Mieszko Cholewiński (IIB), którzy powitali serdecznie nowych oraz starych kolegów oraz wyrazili nadzieję, że nowy rok szkolny będzie przebiegał w miłej atmosferze.

 I w ten oto sposób rok szkolny 2016/2017 został oficjalnie rozpoczęty... Powodzenia!!!

Poprawiony: środa, 14 września 2016 06:43

Przedłużamy kiermasz książek

Email Drukuj PDF

Uwaga. Ze względu na duże zainteresownie kiermaszem we wtorek (6 września) i środę (7 września) na dużej przerwie w sali 04, będzie nadal można kupić podręczniki używane.

Poprawiony: środa, 07 września 2016 07:27

Strona 1 z 72