ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

rekrutacja mały-baner

Terminarz dla gimnazjalisty

Email Drukuj PDF

Do dnia 28 czerwca (wtorek) do godziny 12.00 należy dostarczyć do sekretariatu szkoły kopię świadectwa i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

4 VII 2016r. do godz. 12.00 komisja ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych do liceum i rozpoczyna się przyjmowanie oryginałów dokumentów.

W terminie: 4 VII 2016r. od godz. 12.00 - 12 VII 2016r. do godz. 12.00 kandydat jest zobowiązany  potwierdzić wolę podjęcia nauki w naszej szkole poprzez złożenie:

- oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum

- oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

- podania o przyjęcie do szkoły z elektronicznego systemu naboru

- dwóch fotografii podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem

Uwaga: wszystkie dokumenty należy umieścić w koszulce formatu A4

Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna pracuje w dniach 4 VII – 12 VII 2016r.

   - 4 VII (poniedziałek) w godz. 12.00 – 15.00

   - 5 VII (wtorek) w godz. 9.00 – 15.00

   - 6 VII (środa) w godz. 9.00 – 15.00

   - 7 VII (czwartek) w godz. 9.00 – 15.00

   - 8 VII (piątek) w godz. 9.00 – 15.00

   - 11 VII (poniedziałek) w godz. 11.00 – 16.30

   - 12 VII (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00

12 VII 2016r. o godz. 12.00 komisja ogłasza listę ostateczną przyjętych do szkoły.

Kandydaci przy przyjęciu deklarują wybór języków obcych, których będą się uczyć w liceum oraz wstępnie deklarują chęć nauki religii.

                                                                                              Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16 I "ZŁOTE MATURY"

Email Drukuj PDF

W piątek 24 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego - momentu  niecierpliwie wyczekiwanego przez dziesięć miesięcy nauki. Tradycyjnie w naszej szkole połączona była ona z obchodami "Złotej matury" absolwentów, którzy 50 lat temu, czyli w 1966 r., zdali swe egzaminy dojrzałości. W tym roku  pamiątkowe "złote tarcze" odebrało aż siedemdziesięciu  czterech dawnych uczniów "Staszica". O tym, że uroczystość miała wyjątkowy ceremoniał świadczyła obecność dwóch sztandarów szkoły: obecnego i dawnego, który został uroczyście przekazany współczesnym uczniom przez ich starszych kolegów. Wszystkich przybyłych - zarówno dawnych, jak i obecnych uczniów i nauczycieli - powitał Dyrektor p. Michał Luźniakowski, w swoim przemówieniu krótko podsumowując kończący się rok szkolny 2015/16 oraz gratulując jubilatom wyjątkowego wyróżnienia.

Organizatorami corocznych obchodów "Złotych matur" jest Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Staszica w Zgierzu, w imieniu którego przemawiała Prezesp. Beata Baszczyńska - Misztal, podkreślając znaczenie ponadpokoleniowej łączności z macierzystą szkołą. Uhonorowanych "złotą tarczą" reprezentował p. Marek Kwiatkowski, jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia Absolwentów, który oprócz podziękowań  (w tym dla obecnych na sali dawnych profesorów "Staszica" - p. Jadwigi Strzeleckiej, p. Aleksandry Muszyńskiej, p. Krystyny Baszczyńskiej i p. Adama Izydorczyka) odśpiewał jeden ze studniówkowych kupletów, udowadniając, że szkolne przeżycia  dawnych i obecnych uczniów są zadziwiająco podobne...  ;)

Potem sprzed 50 lat przenieśliśmy się do współczesności i nadszedł moment podsumowań roku szkolnego 2015/16. Najlepszą klasą pod względem średniej została klasa IB. Najlepszą frekwencję  miała klasa IIB. Najwyższą średnią ocen uzyskała Ewa Janiszewska (kl. IIB)ze średnią 5,44. Na drugim miejscu ze średnią 5,12 znalazły się uczennice: Natalia Godek (kl. IIC) i Martyna Knyszka (kl. IIA). Na trzecim miejscu dzięki średniej 5,00 znalazła się Joanna Wróblewska (kl. IIB). Świadectwa z biało - czerwonym paskiem otrzymały również Kinga Ptaszyńska (kl. IB) ze średnią 4,94 i Klaudia Gabryelczak (kl. IB) ze średnią 4,80. Nagrodami i pamiątkowymi dyplomami zostali uhonorowani również zwycięzcy konkursów: Ewa Janiszewska (IIB) za konkurs matematyczny "Jersz", Natalia Godek(IIC) i Olga Telążka(IIA) za konkurs wiedzy o podatkach, Aleksandra Kwiatkowska (IID), Maciej Rękść (IID) i Adam Osuch (IID) za konkurs języka niemieckiego, Agata Sukiennik (IIB) za ogólnopolski konkurs origami. Podziękowania trafiły również na ręce wszystkich uczniów, działających w wolontariacie. Uroczystość zakończyło przemówienie reprezentantów Zarządu Samorządu Uczniowskiego - Urszuli Wojtaszczyk (IIC) i Mieszka Cholewińskiego (IB), którzy podziękowali nauczycielom i uczniom za kolejny wspólny rok nauki, gratulowali wyników oraz życzyli wszystkim udanych wakacji. Imprezę swoimi występami wokalnymi i instrumentalnymi wzbogacili tegoroczni absolwenci Magalena Magdziarz i Maciej Zieliński.

A kiedy wszystkie przemówienia zostały już wygłoszone, wszystkie gratulacje przekazane, wszystkie świadectwa i dyplomy wręczone, to prowadzący imprezę p. prof. Maciej Darnikowski wypowiedział słowa, na które wszyscy niecierpliwie czekali: "Wakacje A.D. 2016 właśnie się rozpoczynają!!!"

Poprawiony: wtorek, 28 czerwca 2016 13:26

Hurra! Wakacje!

Email Drukuj PDF

zakonczWszystkich Naszych Kochanych Uczniów zapraszamy na najmilszą uroczystość w całym roku szkolnym - uroczystość zakończenia roku szkolnego. Odbędzie się ona w dniu 24 czerwca 2016 roku o godzinie 9.00 w Naszaj Szkole. Ta chwila wymaga uczczenia jej galowym strojem i godnym zachowaniem na sali.

                         W podziękowaniu za cały rok szkolny - Dyrektor

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 20:29

Gimnazjalisto! Nie przegap terminów.

Email Drukuj PDF

infografika lodzkie 02

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2016 19:09

„Szkoła, która Niesie Pomoc”

Email Drukuj PDF

Polska Akcja Humanitarna przyznała nam tytuł „Szkoły, która Niesie Pomoc”. W roku szkolnym 2015/2016 zaangażowaliśmy się w przeprowadzenie działań edukacyjnych w ramach kampanii „ Niosę Pomoc”. Koordynatorkami akcji były p. Joanna Cwonda – Kustosik oraz p. Monika Kędzierska. W szkole została zorganizowana akcja „Świat bez głodu”.

PAH

Poprawiony: środa, 15 czerwca 2016 14:05

Strona 1 z 71