ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

rekrutacja mały-baner

Czekamy na CIEBIE! Są wolne miejsca!

Email Drukuj PDF

pointing-fingerDRODZY GIMNAZJALIŚCI! SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA WE WSZYSTKICH KLASACH PIERWSZYCH. TO OSTATNI MOMENT NA ROZSĄDNĄ DECYZJĘ I ŚWIADOMY WYBÓR DALSZEJ DROGI. POSTAWCIE NA LICEUM STASZICA - PRZYJDŹCIE I ZŁÓŻCIE DOKUMENTY. ZAPRASZAMY W NASZE MURY.

 

Poprawiony: wtorek, 26 lipca 2016 11:11

Wykaz podręczników dla klas drugich i trzecich

Email Drukuj PDF

Prezentujemy wykaz podręczników dla klas drugich i trzecich w roku szkolnym 2016/2017.

pdf_iconWykaz podręczników dla klas drugich i trzecich w roku szkolnym 2016/2017- kliknij i pobierz wykaz podręczników

(wymagane oprogramowanie Adobe Reader)

Wykaz podręczników dla klas pierwszych

Email Drukuj PDF

Prezentujemy wykaz podręczników dla klas pierwszych rozpoczynających naukę w naszym liceum od roku szkolnego 2016/2017.

pdf_iconWykaz podręczników dla klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017- kliknij i pobierz wykaz podręczników

(wymagane oprogramowanie Adobe Reader)

Informacja dotycząca podręczników do języków obcych zostanie podana do wiadomości po wynikach testów kompetencyjnych we wrześniu 2016.

Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2016 07:30

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16 I "ZŁOTE MATURY"

Email Drukuj PDF

W piątek 24 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego - momentu  niecierpliwie wyczekiwanego przez dziesięć miesięcy nauki. Tradycyjnie w naszej szkole połączona była ona z obchodami "Złotej matury" absolwentów, którzy 50 lat temu, czyli w 1966 r., zdali swe egzaminy dojrzałości. W tym roku  pamiątkowe "złote tarcze" odebrało aż siedemdziesięciu  czterech dawnych uczniów "Staszica". O tym, że uroczystość miała wyjątkowy ceremoniał świadczyła obecność dwóch sztandarów szkoły: obecnego i dawnego, który został uroczyście przekazany współczesnym uczniom przez ich starszych kolegów. Wszystkich przybyłych - zarówno dawnych, jak i obecnych uczniów i nauczycieli - powitał Dyrektor p. Michał Luźniakowski, w swoim przemówieniu krótko podsumowując kończący się rok szkolny 2015/16 oraz gratulując jubilatom wyjątkowego wyróżnienia.

Organizatorami corocznych obchodów "Złotych matur" jest Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Staszica w Zgierzu, w imieniu którego przemawiała Prezesp. Beata Baszczyńska - Misztal, podkreślając znaczenie ponadpokoleniowej łączności z macierzystą szkołą. Uhonorowanych "złotą tarczą" reprezentował p. Marek Kwiatkowski, jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia Absolwentów, który oprócz podziękowań  (w tym dla obecnych na sali dawnych profesorów "Staszica" - p. Jadwigi Strzeleckiej, p. Aleksandry Muszyńskiej, p. Krystyny Baszczyńskiej i p. Adama Izydorczyka) odśpiewał jeden ze studniówkowych kupletów, udowadniając, że szkolne przeżycia  dawnych i obecnych uczniów są zadziwiająco podobne...  ;)

Potem sprzed 50 lat przenieśliśmy się do współczesności i nadszedł moment podsumowań roku szkolnego 2015/16. Najlepszą klasą pod względem średniej została klasa IB. Najlepszą frekwencję  miała klasa IIB. Najwyższą średnią ocen uzyskała Ewa Janiszewska (kl. IIB)ze średnią 5,44. Na drugim miejscu ze średnią 5,12 znalazły się uczennice: Natalia Godek (kl. IIC) i Martyna Knyszka (kl. IIA). Na trzecim miejscu dzięki średniej 5,00 znalazła się Joanna Wróblewska (kl. IIB). Świadectwa z biało - czerwonym paskiem otrzymały również Kinga Ptaszyńska (kl. IB) ze średnią 4,94 i Klaudia Gabryelczak (kl. IB) ze średnią 4,80. Nagrodami i pamiątkowymi dyplomami zostali uhonorowani również zwycięzcy konkursów: Ewa Janiszewska (IIB) za konkurs matematyczny "Jersz", Natalia Godek(IIC) i Olga Telążka(IIA) za konkurs wiedzy o podatkach, Aleksandra Kwiatkowska (IID), Maciej Rękść (IID) i Adam Osuch (IID) za konkurs języka niemieckiego, Agata Sukiennik (IIB) za ogólnopolski konkurs origami. Podziękowania trafiły również na ręce wszystkich uczniów, działających w wolontariacie. Uroczystość zakończyło przemówienie reprezentantów Zarządu Samorządu Uczniowskiego - Urszuli Wojtaszczyk (IIC) i Mieszka Cholewińskiego (IB), którzy podziękowali nauczycielom i uczniom za kolejny wspólny rok nauki, gratulowali wyników oraz życzyli wszystkim udanych wakacji. Imprezę swoimi występami wokalnymi i instrumentalnymi wzbogacili tegoroczni absolwenci Magalena Magdziarz i Maciej Zieliński.

A kiedy wszystkie przemówienia zostały już wygłoszone, wszystkie gratulacje przekazane, wszystkie świadectwa i dyplomy wręczone, to prowadzący imprezę p. prof. Maciej Darnikowski wypowiedział słowa, na które wszyscy niecierpliwie czekali: "Wakacje A.D. 2016 właśnie się rozpoczynają!!!"

Poprawiony: wtorek, 28 czerwca 2016 13:26

Hurra! Wakacje!

Email Drukuj PDF

zakonczWszystkich Naszych Kochanych Uczniów zapraszamy na najmilszą uroczystość w całym roku szkolnym - uroczystość zakończenia roku szkolnego. Odbędzie się ona w dniu 24 czerwca 2016 roku o godzinie 9.00 w Naszaj Szkole. Ta chwila wymaga uczczenia jej galowym strojem i godnym zachowaniem na sali.

                         W podziękowaniu za cały rok szkolny - Dyrektor

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 20:29

Strona 1 z 71