ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Wyniki wyborów do MRMZ

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIE

OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ NR 7

W WYBORACH DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA ZGIERZA

W SPRAWIE WYNIKÓW WYBORÓW

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 7, podsumowując wybory z dnia 30 października 2014 r., stwierdza co następuje:

Uprawnionych do głosowania: 233 uczniów

wzięło udział w głosowaniu: 112 uczniów

frekwencja wyborcza wyniosła 48%

kart ważnych: 107

kart nieważnych: 5

na wszystkich kandydatów oddano ważnych głosów: 178

Liczby głosów oddanych na poszczególnych kandydatów:

Nazwisko i imię kandydata

Liczba uzyskanych głosów

Brocki Mateusz

44

Frontczak Bartosz

24

Kosmalska Inga

31

Misztal Mateusz

43

Wojtaszczyk Urszula

36

Na podstawie wyników wyborów Komisja Wyborcza stwierdza, że radnymi ZSO im. Staszica w Zgierzu w MRMZ zostali: Mateusz Brocki i Mateusz Misztal.

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 7:

Przewodniczący: Marcin Wojtczak

Członkowie: Joanna Jędrzejczak, Konrad Kruszyński,

Emil Otto, Małgorzata Łodwig - Makowska

mrmz 1 mrmz 2 mrmz 4 mrmz 3

Poprawiony: piątek, 31 października 2014 08:50

OTRZĘSINY, czyli GALA STASZIC MUSIC AWARDS 2014

Email Drukuj PDF

Połowa października to już najwyższy czas, aby "ochrzcić" i przyjąć do społeczności staszicowskiej uczniów klas I. Czy podczas pierwszego miesiąca nauki oraz wyjazdu integracyjnego pierwszaki się już dostatecznie poznały postanowili sprawdzić ich starsi koledzy z klas II podczas Otrzęsin, które odbyły się 15 października 2014 r. Tłem tegorocznych zmagań klas I była GALA STASZIC MUSIC AWARDS, prowadzona przez godnych następców Krystyny Loski i Lucjana Kydryńskiego, czyli Klaudię Pepłowską i Mateusza Misztala (kl. IIB). Klasy I wraz z wychowawczyniami musiały się zaprezentować w wylosowanej stylistyce muzycznej: kl. IA z p. prof. Moniką Kędzierską jako miłośnicy reggae, kl. IB z p.prof. Krystyną Rybińską jako muzycy country, kl. IC z p. prof. Ireną Brzezińską jako fani metalu, a kl. ID z p. prof. Katarzyną Staruch jako entuzjaści disco polo. Prezentacja klas wzbudzała niemałe emocje nie tylko u samych zainteresowanych, ale również u jury. Duże ożywienie wywołały również pytania w kolejnej konkurencji pt. Wielki test wiedzy o szkole. Pytania były tendencyjne (np. ile lamp jest na korytarzu III piętra lub jaki numer ma pokój radiowęzła), ale przy wydatnej pomocy wychowawczyń - udzielono odpowiedzi na wszystkie. Potem nastąpiły konkurencje sprawnościowe, wśród których najbardziej wymagająca polegała na ułożeniu z ciał uczniów imienia wychowawczyni. Jury pod przewodnictwem p. Dyrektora Michała Luźniakowskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Samorządu Uczniowskiego Marcina Wojtczaka musiało być bardzo czujne i miało naprawdę dużo pracy. Ostatecznie punktacja zdecydowała, że: IV miejsce zajęła kl. IB, III - kl. ID, II - kl. IA, a I miejscem oraz Tortem Zwycięstwa wzniosła kl. IC.

otrzesiny 1 otrzesiny 5 otrzesiny 6

otrzesiny 4  usta 4 otrzesiny 10

Dziękujemy klasom IIA, IIB i IICD oraz Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie fantastycznej imprezy.

Gratulujemy zwycięstwa kl. ID!

Poprawiony: piątek, 31 października 2014 08:38

Dzień Nauczyciela

Email Drukuj PDF

Jak co roku z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie przygotowali dla swoich profesorów same atrakcje. W tym roku świętowaliśmy 15 października. Tradycji stało się zadość i obchody rozpoczęła gala "Złotych Ust", czyli nagrody przyznawanej za najśmieszniejsze nauczycielskie stwierdzenie. W tym roku klasa IIE przeniosła nas w świat Alicji w Krainie "Staszica". Alicja przemierzała zakamarki Krainy "Staszica" oprowadzana przez Szalonego Kapelusznika i dowiadywała się ciekawych rzeczy o mieszkających w niej nauczycielach. Przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, która doceniła grę aktorów (Karoliny Bogusławskiej, Ingi Kosmalskiej, Macieja Pietrzaka, Joanny Jędrzejczak, Krzysztofa Jędrzejczak, Moniki Politańskiej, Agaty Śnieg) oraz dopracowane dekoracje. A tegoroczne Grand Prix "Złotych Ust" otrzymała p. prof. Ewa Pyznarska.

Podczas obchodów Dnia Nauczyciela Przewodniczący Zarządu Samorządu Uczniowskiego Marcin Wojtczak przedstawił wyniki Plebiscytu Samorządu Uczniowskiego. W tym roku raczej nie było zaskoczeń i okolicznościowe statuetki powędrowały do faworytów. W kategorii "Nauczyciel - Żyleta" zwyciężyła p. prof. Aleksandra Górska. "Nauczycielem - Aniołem Cierpliwości" zdaniem uczniów od lat jest p. prof. Agata Tołłoczko. Sukces z ubiegłego roku w kategorii "Nauczyciel - Autorytet" powtórzyła też p. prof. Ewa Pyznarska. A dwie statuetki za "Nauczyciela - Zgrywusa" i "Mojego Ulubionego Nauczyciela" powędrowały do p. prof. Przemysława Janiszewskiego. Tryumfatorką nowej w tym roku kategorii "Nauczyciel - Promienny Uśmiech" została p. prof. Katarzyna Staruch.

Uroczystość zakończyły Nagrody Dyrektora wręczone przez p. Dyrektora Michała Luźniakowskiego nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły.

diennaucz 2 diennaucz 1 diennaucz 3

Poprawiony: środa, 29 października 2014 15:59

"Akademia liderów edukacji HIV/AIDS - wygraj z HIV"

Email Drukuj PDF

W ramach projektu "Akademia liderów edukacji HIV/AIDS - wygraj z HIV" pani M.Skowron zorganizowała w dniach 24 i 27 października szkolenie liderów edukacji rówieśniczej promujących zdrowy styl życia wolny od uzależnień oraz ryzykownych sytuacji skutkujących zakażeniem HIV.Warsztaty przeprowadzili pracownicy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej z Łodzi - M.Budner, D.Furgalska, A.Zasiadczyk-Bogus, wzięło w nich udział trzydziestu dwóch uczniów naszej szkoły.

aids 1 aids 3 aids 2

NA WYBORY JUŻ CZAS...

Email Drukuj PDF

wyboryW gorącym okresie przedwyborczym - ostatnia szansa na poznanie kandydatów w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, które odbędą się już w czwartek 30 października 2014 r. Oto oni (od lewej): BARTOSZ FRONTCZAK - kl. 1D, URSZULA WOJTASZCZYK - kl. 1C, MATEUSZ MISZTAL - kl. 2B, INGA KOSMALSKA - kl. 2E, MATEUSZ BROCKI - kl. 2B.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają czynne prawo wyborcze (tzn. mieszkają w Zgierzu) do udziału w wyborach. Lokal wyborczy znajdować się będzie na parterze szkoły i będzie czynny w godzinach od 9.00 do 14.00.

Masz głos - nie zmarnuj go!

Poprawiony: wtorek, 28 października 2014 20:14

SZKOLNY WOLONTARIAT

Email Drukuj PDF
W sobotę 18.10.2014r. odbyła się XV Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz Stowarzyszenia  "Hospicjum" im Jana Pawła II w Zgierzu.
Dwudziestu jeden wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką pań: L.Białeckiej i M.Skowron zaangażowało się w pomoc przy organizacji tej szlachetnej akcji, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę ośrodka Hospicyjnego.
Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy.
hospicjum 1 hospicjum 2
hospicjum 3 hospicjum 4
Poprawiony: środa, 29 października 2014 08:00

OBWIESZCZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

Email Drukuj PDF

OBWIESZCZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W OKRĘGU NR 7

W ZSO IM. STASZICA W ZGIERZU

w sprawie ogłoszenia list kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza

Okręgowa Komisja Wyborcza w ZSO im. Staszica w Zgierzu ogłasza, że przyjęła i zarejestrowała następujące kandydatury w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, które odbędą się w dniu 30 października br.:

Imię i nazwisko kandydata

klasa

MATEUSZ BROCKI

2B

BARTOSZ FRONTCZAK

1D

INGA KOSMALSKA

2E

MATEUSZ MISZTAL

2B

URSZULA WOJTASZCZYK

1C

Komisja informuje jednocześnie, że lokal wyborczy w dniu 30 października 2014 r. będzie się znajdował na parterze szkoły przy popiersiu Patrona i będzie czynny w godzinach 9.00 - 14.00.

UWAGA! Czynne prawo wyborcze posiadają uczniowie klas I - III, którzy zameldowani są na terenie miasta Zgierza - na podstawie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu: Masz głos - nie zmarnuj go!

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 14:57

Akcja "Oddaj krew, ocal życie"

Email Drukuj PDF

krwiodawstwo

 

Dnia 30 października 2014 r. w godzinach 9-12 w naszej szkole odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie chętne pełnoletnie osoby (prosimy o zabranie dokumentu tożsamości).

Strona 1 z 25