ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

rekrutacja mały-baner

Uwaga uczniowie!

Email Drukuj PDF

Przypominamy, że 30 maja /w poniedziałek/ odbędzie VI edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Konkurs odbędzie się na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w sali audiowizualnej.

ZAKOŃCZENIE KLAS III

Email Drukuj PDF

W piątek 29 kwietnia 2016 r. oczy całego "Staszica" skierowane były tylko w jedną stronę - na uczniów klas III, którzy tego dnia kończyli swój trzyletni pobyt w szkole i stawali się jej absolwentami.: kl. IIIA (wych. p. prof. Gabriela Sender - Kordiak), kl. IIIB (wych. p. prof. Ludmiła Białecka), kl. IIICD (wych. p. prof. Joanna Jóźwiak) i kl. IIIE (wych. p. prof. Agata Tołłoczko). Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie w obecności całego Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz uczniów klas I - II uhonorowani zostali wszyscy, którzy wyróżniali się wysokimi wynikami w nauce oraz aktywnością. Wcześniej absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły, że będą godnie rozsławiać w Polsce i na świecie imię ZSO im. Staszica w Zgierzu . Jako nagrodzeni najpierw występowali Ci, którzy w ciągu trzech lat nauki uzyskali średnie 4,75 i wyżej - a w tym roku było to sześcioro uczniów. Najlepszym absolwentem został Rafał Bloch (kl. IIIA), który zarówno w klasie III, jak i z trzech lat nauki uzyskał średnią 5,00. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Kinga Kwiatkowska (kl. IIIB) ze średnią 4,88, Paulina Olczak (kl. IIIA) ze średnią 4,81, Katarzyna Świątczak (kl. IIIE) oraz Jakub Kasprowicz (kl. IIICD) oboje ze średnią 4,76 oraz Natalia Wojciechowska (kl. IIIA) ze średnią 4,75. Rodzice każdego z wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Obdarowani nagrodami zostali również laureaci konkursów przedmiotowych: Rafał Bloch (kl. IIIA) - XLII Olimpiada Geograficzna, Katarzyna Świątczak (kl. IIIE) - konkurs piosenki francuskiej "Voix d' Argent", Dagmara Stróżek (kl. IIICD) i Jakub Kasprowicz (kl. IICD) - Konkurs Matematyczny "Jersz". Podziękowania i nagrody trafiły również do tych, którzy przez trzy lata aktywnie działali na rzecz szkoły: Natalii Wojciechowskiej (kl. IIIA) i Marcina Wojtczaka (kl. IIICD) za profesjonalne przygotowywanie i prowadzenie imprez szkolnych; Madgaleny Magdziarz (kl. IIICD), Katarzyny Świątczak (kl. IIIE), Patrycji Wojciechowskiej (kl. IIIE) i Macieja Zielińskiego (kl. IIICD) za wokalne i instrumentalne wzbogacanie szkolnych imprez ; Weroniki Kliszko (kl. IIIB), Klaudii Kosik (kl. IIIB) i Mateusza Brockiego (kl. IIIB) za prowadzenie kroniki szkolnej; Marcina Wojtczaka (kl. IIICD), Klaudii Pepłowskiej (kl. IIIB), Ingi Kosmalskiej (kl. IIIE) i Mateusza Misztala (kl. IIIB) za bardzo aktywną pracę w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego; Mateusza Misztala (kl. IIIB) i Mateusza Brockiego (kl. IIIB) za aktywną pracę na rzecz społeczności szkolnej.

Podziękowania otrzymali również ci spośród rodziców uczniów kl. III, którzy zawsze służyli pomocą i byli wsparciem dla szkoły: p. Edyta Łaska, p. Krystyna Wojtczak, p. Jacek Baranowski i p. Paweł Karolak.

Zdecydowanie najliczniejsze grono zostało jednak uhonorowane za trzyletnie reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za aktywną pracę w wolontariacie oraz udział w akcjach krwiodawstwa.

Przy tak uroczystej okazji nie obyło się bez przemówień: głos zabrał Dyrektor p. Michał Luźniakowski, który podsumował lata nauki uczniów kl. III w "Staszicu"; uczniowie kl. I-II (reprezentowani przez członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Urszulę Wojtaszczyk (kl. IIC) oraz Mieszka Cholewińskiego (kl. IB)) życzyli starszym kolegom powodzenia na maturze; a Natalia Wojciechowska (kl. IIIA) i Marcin Wojtczak (kl. IIICD) - już jako absolwenci - wspominali najlepsze chwile z czasów nauki w "Staszicu". Zakończenie uroczystości stanowiły niespodzianki przygotowane przez Samorząd Uczniowski dla starszych kolegów: wspomnieniowa prezentacja złożona ze zdjęć z trzech lat oraz baloniki z "prośbą do nieba" o dobrze zdane matury, które klasy wspólnie wypuściły z boiska szkolnego.

ZROBILIŚMY DYM , CZYLI "STASZIC" NA POWIATOWYCH TARGACH EDUKACYJNYCH 2016

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2016 r. odbyła się kolejna edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych. Impreza ma na celu poinformowanie uczniów głównie ostatnich klas gimnazjów i liceów oraz techników o ofercie edukacyjnej szkół wyższego szczebla oraz promocję placówek ponadgimnazjalnych i szkół wyższych z regionu. Podczas tegorocznej edycji stoisko naszego zgierskiego "Staszica" przykuwało uwagę eksperymentami chemicznymi, prezentowanymi przez p. prof. Krystynę Rybińską i jej uczniów. Były iskry i lód, wybuchy i dymy, niepękające bańki i buchająca para, czyli wszystko, o czym na lekcjach chemii marzą uczniowie! A dla miłośników spokojniejszych przeżyć wszelkie informacje o placówce, jej dokonaniach oraz propozycjach na przyszły rok szkolny były udzielane przez p. prof. Magdalenę Skowron i p. prof. Iwonę Szmurlik oraz uczniów klas I-II.

GOŚCIE, GOŚCIE, ... CZYLI ZAJĘCIA DLA GIMNAZJALISTÓW W "STASZICU"

Email Drukuj PDF

W czwartek 21.04., w piątek 22.04 oraz poniedziałek 25.04.2016 wyjątkowo zaludniła nam się szkoła. To wszystko za sprawą uczniów gimnazjów nr 1, 2 i 3 ze Zgierza, którzy skorzystali z zaproszenia, by nie tylko zobaczyć wewnątrz budynek "Staszica", ale także przekonać się, jak prowadzone są u nas zajęcia. Nasi nauczyciele - wspomagani przez uczniów klas I-II - przygotowali na tę okoliczność zupełnie wyjątkowe lekcje z każdego nauczanego przedmiotu oraz godzinę wychowawczą. Przychodzący do nas gimnazjaliści byli dzieleni na grupy, które miały własny plan trzech godzin lekcyjnych . Już tematyka samych zajęć językowych była bardzo różnorodna: w ramach języka polskiego pokazywany był "Świat według reklamy" oraz wspólnie rozstrzygano wątpliwość : "Nazwy mówią czy wyrazy mówią?"; z angielskiego odbyły się zajęcia: "Money, money, money - pieniądze w filmie i piosence", "[poliʃ] czy [p∂uliʃ]?", "Have fun with words and sounda" oraz "Zabawa z H. Gardnerem - poznaj siebie"; a z niemieckiego: "Spielen Deutsch lernen". Z przedmiotów ścisłych były spotkania pod hasłami: "Arché matematyka", "Fizyka z byka" oraz "Chemiczny kameleon". W ramach biologii odbyła się "Gra w kości", a na geografii: "matematyczno - geograficzna gra wstępna". Na przedmiotach humanistycznych uczniowie poznawali historię "Hatszepsut - kobiety z brodą", na religii odpowiadali na pytanie: "Czy kosmici istnieją?", a na wok-u podziwiali "Street art". Nie zabrakło tez gry w siatkówkę w ramach wf-u oraz warsztatów dotyczących zasad pomocy humanitarnej jako przykładu godziny wychowawczej. Nauczyciele prowadzący zajęcia starali się, aby miały one nie tylko ciekawą treść, ale również formę, dlatego odbywały się zarówno warsztaty, miniwykłady, prezentacje multimedialne, konkursy i zabawy dydaktyczne.

Wychodzący ze "Staszica" gimnazjaliści zabierali ze sobą nie tylko przygotowane specjalnie dla nich materiały, ale również cenne doświadczenie rozmów ze starszymi kolegami na temat tego, jak to naprawdę jest w "Staszicu". Mamy nadzieję, że wrócą do nas we wrześniu, zwłaszcza że część licealistów tęsknym spojrzeniem odprowadzała młodszych kolegów - a zwłaszcza koleżanki ;)

„Pola Nadziei” – podsumowanie akcji.

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła, również i w tym roku przyłączyła się  do akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. W sobotę 16 kwietnia  wyruszyliśmy ze szkoły, aby rozdawać mieszkańcom miasta żonkile - symbole nadziei i solidarności z osobami chorymi na raka. W tym roku kwestowaliśmy na osiedlu Kurak, udało nam się zebrać kwotę 190,81 zł. Za każdy „grosik” wrzucony do puszki jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zebrane datki zostały przekazane do Hospicjum, za co nasza szkoła otrzymała dyplom uznania i szczere podziękowania. POZDRAWIAMY ZGIERZAN ŻYCZLIWYCH TEJ AKCJI,  i DZIĘKUJEMY uczniom, którzy w tym roku byli wolontariuszami, abyli to: Aleksandra Syguła, Ewelina Wasiela, Natalia Walczak, Monika Molenda, Magdalena Walisiak, Natalia Sęk, Angelika Grabowska i Michał Gębicki ZA WASZĄ WRAŻLIWOŚĆ I CZAS POŚWIĘCONYM INNYM.

Koordynatorki akcji w szkole:

p. Agnieszka Stefańska –Świątek, p. Magdalena Skowron

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2016 19:51

Strona 1 z 69