ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

OBWIESZCZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

Email Drukuj PDF

OBWIESZCZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W OKRĘGU NR 7

W ZSO IM. STASZICA W ZGIERZU

w sprawie ogłoszenia list kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza

Okręgowa Komisja Wyborcza w ZSO im. Staszica w Zgierzu ogłasza, że przyjęła i zarejestrowała następujące kandydatury w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, które odbędą się w dniu 30 października br.:

Imię i nazwisko kandydata

klasa

MATEUSZ BROCKI

2B

BARTOSZ FRONTCZAK

1D

INGA KOSMALSKA

2E

MATEUSZ MISZTAL

2B

URSZULA WOJTASZCZYK

1C

Komisja informuje jednocześnie, że lokal wyborczy w dniu 30 października 2014 r. będzie się znajdował na parterze szkoły przy popiersiu Patrona i będzie czynny w godzinach 9.00 - 14.00.

UWAGA! Czynne prawo wyborcze posiadają uczniowie klas I - III, którzy zameldowani są na terenie miasta Zgierza - na podstawie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu: Masz głos - nie zmarnuj go!

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2014 14:57

Akcja "Oddaj krew, ocal życie"

Email Drukuj PDF

krwiodawstwo

 

Dnia 30 października 2014 r. w godzinach 9-12 w naszej szkole odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie chętne pełnoletnie osoby (prosimy o zabranie dokumentu tożsamości).

ROZPOCZĘLIŚMY ZAJĘCIA NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ!

Email Drukuj PDF

W dniu 7października br. zainaugurowaliśmy zajęcia na Politechnice Łódzkiej. Pracownicy PŁ: p. dr Konrad Szumigaj i p. Joanna Kucner we współpracy z p. mgr Aleksandrą Górską zorganizowali zajęcia z matematyki i fizyki dla klasy II CD, zaś dla klasy III B zajęcia z matematyki i chemii. Matematykę dla II CD prowadzi dr Krzysztof Kisiel, a dla III B dr Sławomir Jagodziński. Zajęcia z fizyki poprowadziła dr Barbara Kościelniak - Mucha. Wszystkie ćwiczenia były interesujące ,rozwijające , bardzo wartościowe i stanowią wartość dodaną do lekcji przeprowadzanych w szkole. Zajęcia odbywają się w Centrum Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej.

PŁ1 PŁ2 PŁ3 Pł5 PŁ4 PŁ6

Poprawiony: piątek, 17 października 2014 16:53

Jak zaplanować karierę

Email Drukuj PDF

Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Studenckich. Wszyscy uczniowie klas trzecich otzrymali informatory "Łódź akademicka" a 9 października br. wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego na temat planowania dalszej kariery zawodowej.

"Życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu. Nie odkrywasz siebie, tylko tworzysz siebie. W związku z tym nie staraj się dowiedzieć kim jesteś - staraj się dowiedzieć kim chcesz być"
                                                                                                                         Neal Bonald Walsch

Poprawiony: środa, 15 października 2014 17:09

Zielona szkoła 2014

Email Drukuj PDF

W pierwszych trzech dniach października odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych Naszego Liceum do Soczewki. Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy: stadninę koni w Łącku, Płock, a w nim m.in. Muzeum Secesji, Rynek Główny, bazylikę katedralną i oczywiście płockie fast foody. Był także czas na inną formę wypoczynku. W ośrodku wychowawcy przygotowali dla nas ciekawe zajęcia, które pomogły nam w lepszym poznaniu się i zintegrowaniu z kolegami, z którymi los połączył nas na długie trzy lata . Był czas na gry, ognisko, zajęcia sportowe, rozmowy. Po aktywnie spędzonych dniach, wieczorami, na szczęście nie opadliśmy z sił… Wyjazd ten, na długo pozostanie w naszej pamięci, a dzięki niemu naprawdę poczuliśmy się uczniami LO im. S. Staszica w Zgierzu.

zszk 1 zszk 2 zszk 3 zszk 4 zszk 5 zszk 6 zszk 7 zszk 8

Poprawiony: środa, 15 października 2014 16:57

DOGŁĘBNE BADANIE BZURY W RAMACH WARSZTATÓW Z GEOGRAFII

Email Drukuj PDF

W dniach 23 - 24 września 2014 r. klasy 3D oraz 3A odbyły pod opieką p. prof. Ireny Brzezińskiej warsztaty terenowe, które poświęcone były badaniom rzeki Bzury.

W kolejnych dniach uczniowie klas maturalnych z rozszerzonym zakresem nauki geografii uczestniczyli w zajęciach w oczyszczalni ścieków, prowadzonej przez Spółkę "Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz". Teoretyczne zasady funkcjonowania oczyszczalni przybliżył uczniom jej kierownik - p. Grzegorz Kacprzak, natomiast po obiektach oprowadzał p. Tadeusz Sadlak. Uczniowie mogli obejrzeć kolejne etapy oczyszczania zgierskich ścieków, poznać proces technologiczny oraz przekonać się, jak nowoczesny system oczyszczania mamy w Zgierzu. Młodzież - przygotowana na najgorsze wrażenia węchowe (co widać na zdjęciach) - pozytywnie się rozczarowała;) Z ulgą uczniowie przyjęli informację, że woda wypływająca z oczyszczalni jest tak czysta, że nad brzegami Bzury mieszkają już nawet bobry. Dużo emocji wzbudziły również komentarze pracowników Spółki "Wodociągi i Kanalizacja ", dotyczące jakości wody pitnej w Zgierzu - jest ona jedną z najlepszych w Polsce!

Drugi etap wycieczki poświęcony był badaniom Bzury przez samych uczniów. Brodząc w kaloszach po korycie rzeki dokonywano pomiarów oraz obserwacji. Okazało się, że wysokość lustra wody zaskoczyła niejedne kalosze...

bzura 1 bzura 2 bzura 3 bzura 4

Poprawiony: poniedziałek, 13 października 2014 08:39

Dzień Tkaczki z uczniami Staszica.

Email Drukuj PDF

W dniu 4 października br. w naszym mieście odbył się zorganizowany przez uczniów naszej szkoły przy współudziale Fundacji "Twóarczy, Aktywni" Dzień Tkaczki 2014. Uczestnicy mieli do wykonania różnorodne zadania. Między innymi śpiewali hymn miasta pod kościołem Matki Bożej Dobrej Rady, uczyli się tkać w MDKu, pisali wiersze pod LO im. S. Staszica, zwiedzali Dom Drewna, obejrzeli zasoby Muzeum Miasta Zgierza, odwiedzili Miasto Tkaczy. Duża różnorodność obiektów i piękna pogoda sprzyjały dobrej zabawie.

DT 2014 (2) DT 2014 (3) DT 2014 (5) DT 2014 (6) DT 2014 (7) DT 2014 (10)

Poprawiony: czwartek, 16 października 2014 08:45

Liga Lekkoatletyczna

Email Drukuj PDF

W dniu 25 września br. w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się zawody Ligii Lekkoatletycznej. Nasza drużyna chłopców również zajęła IV miejsce. Zawodnicy występowali w następujących konkurencjach:

R. Milczarek - pchnięcie kulą;

K. Kaferski-Kowalczyk - pchnięcie kulą;

P. Pasiecznik - pchnięcie kulą;

P. Plewka - 100m, 4x100m;

A. Jachnik - 100m, 4x100m;

K. Osendowski - 4x100m, skok w dal;

G. Szewczyk - skok w dal;

R. Banasiak - skok w dal;

K. Jakubowski - 400m;

W. Kominiak - 1500m;

N. Błaszczyk - 4x100m, 100m;

M. Majka - 400m;

zawX2014 (30) zawX2014 (31) zawX2014 (32) zawX2014 (34) zawX2014 (36) zawX2014 (37) zawX2014 (40)

Poprawiony: niedziela, 12 października 2014 16:51

Strona 1 z 25