ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Dnia 11.01.2017 roku w „Staśku” grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Email Drukuj PDF

podziekowanie WOSPW tym dniu dużo się w naszej szkole działo. Przeprowadzona została loteria fantowa, licytacja głośnia, licytacje ciche i turniej FIFA.

Zwycięzcą turnieju FIFA został Norbert Błaszczyk z klasy IIIa, który pokonał w finale Huberta Szalińskiego z klasy IId

W loterii fantowej rozeszły się wszystkie losy J. Licytacje też cieszyły się dużą popularnością.

Nie znamy jeszcze całej kwoty zebranej w szkole, puszki będą podliczone w sztabie WOŚP.

Bardzo dziękujemy całej Społeczności Staszicowskiej za świetną zabawę i okazanie wielkiego serca. Szczególne podziękowania dla wszystkich uczniów którzy przynieśli przedmioty do licytacji oraz wolontariuszy, którzy włożyli swoją pracę w przygotowanie tej akcji w szkole: Marta Sobczak i Natalia Frontczak z klasy Ib, Aleksandra Stasiak z klasy IIIb, Bartosz Frontczak z klasy IIId i Dominik Staniszewski z klasy IIa.

Na wyróżnienie zasługują też uczniowie, którzy jako wolontariusze zbierali pieniądze do puszek zarówno w szkole, jak i w czasie wielkiego finału dnia 15.01.2017 roku w mieście: Monika Molenda, Natalia Sęk, Magdalena Walisiak z klasy IIa, Sylwia Wociechowska, Zuzanna Rapacz, Izabela Graczyk z klasy IIb, Łukasz Trojak z klasy IId, Martyna Pabijańczyk, Kamila Cierpikowska z klasy Ib, Patrycja Stawska z klasy IIIb.

 

 

Poprawiony: czwartek, 09 lutego 2017 11:27

Orkiestra gra!

Email Drukuj PDF

21 25 6 sercJutro tj. 11.01.2017 roku w ZSO im.S.Staszica w Zgierzu

gra Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przygotujcie się finansowo J - bedzie loteria i licytacje.

Jest mnóstwo przdmiotów, które będziecie mogli licytować. Można je oglądać od godz. 9.40 na sali gimnastycznej.

Zapraszamy wszystkich uczniów na 4 godzinie lekcyjnej wraz z nauczycielami na salę gimnastyczną. Lista przedmiotów do licytacji jest poniżej.

Poprawiony: czwartek, 09 lutego 2017 12:46 Więcej…

WOŚP w Staszicu

Email Drukuj PDF

21 25 6 serc11.01.2017 roku w naszej szkole gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – bedzie się loteria fantowa, licytacje i szkolny turniej FIFA.

Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału i prosimy o przynoszenie do dnia 09.01.2017 roku fantów na loterię. Mile widziane są wszystkie drobnostki oraz inne wasze kreatywne pomysły, któr mogą być przedmiotem licytacji.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w turnieju FIFA prosimy o  zgłasznie się w celu zapisów do pedagoga szkolnego lub uczniów klasy IIa – Michała Głowackiego i Dominika Staniszewskiego.

                                                                 Organizator akcji – szkolne koło wolontariatu.

Poprawiony: wtorek, 03 stycznia 2017 20:05

Wolontariat sposobem na życie

Email Drukuj PDF

W naszej szkole już kolejny raz odbyły się warsztaty prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO poświęcone wolontariatowi.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy IIa, którzy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się jęz. obcym, gdyż spotkanie było prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Włoch i Bośni. Uczestnicy warsztatów dyskutowali  o wolontariacie jako stylu życia
i możliwościach z tego wynikających.

Było pouczająco, światowo i czasem bardzo śmiesznie zwłaszcza przy pokonywaniu bariery językowej. Z niecierpliwością czekamy na następne warsztaty, które będą kontynuowane w innych klasach dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO w Łodzi.

Za kurtyną pamięci…

Email Drukuj PDF

25 listopada w naszej szkole spotkali się Ci wszyscy, którzy już od 10-ciu lat kwestują  na zgierskich cmentarzach.  Towarzystwo Przyjaciół Zgierza jest organizatorem kwest prowadzonych w okresie uroczystości Wszystkich Świętych. Na przestrzeni 10-lecia udało się zebrać ponad 77 tysięcy złotych, co jest olbrzymim sukcesem, biorąc pod uwagę, że są to zupełnie dobrowolne wpłaty. Tym bardziej należy je docenić, a pozwoliły one na renowację wielu już nagrobków osób zasłużonych dla historii naszego miasta. Kwesty są prowadzone na dwóch cmentarzach: na katolickim przy ul. P.Skargi oraz na ewangelickim przy ul. Spacerowej i na nich właśnie prowadzone są prace renowacyjne. Wyjątek uczyniono w przypadku twórczyni Seminarium Nauczycielskiego dr S.Kuropatwińskiej, pochowanej w rodzinnym grobowcu w Siedlcach.

W zbiórkach biorą udział członkowie TPZ, ludzie zgierskiej kultury, społecznicy, a przede wszystkim młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła już od lat organizuje trzy zmiany kwestujących i właśnie dlatego rocznicowe spotkanie odbyło się w naszym liceum.

Ten sentymentalny wieczór swoją obecnością zaszczycili: p. B.Bączak – Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza, ks. Dr M.Undas – Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu, p. G.Pisarska – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Zgierzu, p. J.Bródka – Przewodnicząca Sekcji Emerytów Oddziału ZNP w Zgierzu (wraz z p. J.Karmańską – byłą wieloletnią Przewodniczącą), p. A.Cain – Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu, p. A. Grzelak-Makowczyńska – radna Rady Miasta Zgierza, p. B. Stawska – reprezentująca Dyrektora Muzeum Miasta Zgierza – p. R.Starzyńskiego.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu TPZ oraz młodzież wraz z opiekunami.

Wieczór poprowadzili: p. A.Tołłoczko oraz p. A.Zamojski – Prezes TPZ. Przy nastrojowej muzyce wysłuchano krótkiej historii idei cmentarzy w ogóle oraz pięciu zgierskich cmentarzy, bo nasze miasto to był przecież kulturowy tygiel, którego ślady można dostrzec do dzisiaj. Osobne słowo poświęcono dr Stefanii Kuropatwińskiej. Dokonano też podsumowania 10-lecia zgierskiej kwesty i jej osiągnięć, licząc na kolejne i zaangażowanie dotychczasowych uczestników.

Wszystkim kwestującym wręczono okolicznościowe dyplomy oraz plakietki TPZ. Można też było obejrzeć wystawę dokumentującą nasze dokonania na zgierskich cmentarzach i cmentarzu w Siedlcach (wykonaną przez uczennice klasy 2b).

Prezentacje multimedialne towarzyszące słowu mówionemu  przygotowała Natalia Harasz 1a, obsługę fotograficzną zapewniła Kasia Lipińska 3a, a obsługę organizacyjną: Karolina Dziobiak 3a, Julia Galusińska 3a, Martyna Matczak 3a.

Całe spotkanie zostało przygotowane przez nauczycieli naszego liceum: p.p. A.Tołłoczko, J.Cwondę-Kustosik oraz M.Kędzierską, które od lat wraz z uczniami biorą udział w zgierskiej kweście.

Poprawiony: poniedziałek, 02 stycznia 2017 08:38

Strona 1 z 78