ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Komunikat dyrektora szkoły

Email Drukuj PDF

Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko głównego księgowego w wymiarze 1/2 etatu została wybrana Pani Marta Lerka.

Wizyta w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi

Email Drukuj PDF

W piątek 24 listopada 2017 r. uczniowie klas II z rozszerzenia z historii pod opieką p.prof. Małgorzaty Łodwig - Makowskiej odbyli praktyczną lekcję w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Mogli zobaczyć "na żywo" to, o czym dotąd uczyli się tylko teoretycznie.

Nie można zapominać, że dla historyków bardzo ważna jest wiedza uzyskiwana dzięki znajomości archeologii oraz nauk pomocniczych historii. Dlatego uczniowie mogli zapoznać się z bardzo ciekawą wystawą numizmatyczną, która prezentuje historię pieniędzy i środków płatniczych od czasów starożytnych do dzisiaj. Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa archeologiczna, która prezentuje zabytki znalezione w regionie, pochodzące z różnych epok: od prehistorii do czasów  średniowiecznych.

Udało się również zobaczyć najnowszą wystawę czasową "Utracone - Odzyskane", prezentującą etnograficzne eksponaty kultur Azji, Ameryk i Afryki, które zostały zrabowane z łódzkiego Miejskiego Muzeum Etnograficznego w Łodzi podczas II wojny światowej, a powróciły dopiero obecnie. Tego typu prezentacje zmuszają do gorzkiej refleksji nad losami wielu tysięcy polskich zabytków i eksponatów muzealnych, które zostały Polsce odebrane przez zaborców lub okupantów, ale z drugiej strony dają nadzieję, że jeszcze istnieje szansa na ich odzyskanie.

Poprawiony: niedziela, 26 listopada 2017 19:16

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

Informujemy, że następujący uczniowie uzyskali poparcie swoich klas i tym samym zostali kandydatami w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Klasa Imię i nazwisko kandydata
1A Aleksandra JABŁOŃSKA
1A Jakub KOSIELSKI
1A Aleksandra ZYCH
1BC Magdalena BANASZCZYK
1BC Wojciech KOZAK
1BC Karol STAŃCZYK
2A Anna KRZEMIŃSKA
2A Kacper MATUSIAK
2A Natalia PAWLAK
2B Kamila CIERPIKOWSKA
2B Natalia FRONTCZAK
2B Weronika JANISZ

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego  odbędą się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r.

Poprawiony: niedziela, 26 listopada 2017 18:53

Kolejny sukces naszych sportowców

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 20 listopada 2017r. w ramach „LICEALIADY  2017/2018”  odbyły się kolejne zmagania sportowe w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Tym razem –  w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę dzielnie  reprezentowały zawodniczki:  Klaudia Angielczyk (2B), Marta Bąk (1B), Paulina Bogusławska (3D), Natalia Dynek (3D), Natalia Fronczak (2B), Natalia Grzybowska (2A), Ola Jabłońska (1A), Julia Kwolik (2B), Zofia Nyka  (3A), Wiktoria Pakuła (1B), Ola Piestrzeniewicz (2A), Klaudia Polasińska (3D), Julia Sadowska (1A), Natalia Sęk (3A). I to one wywalczyły I miejsce w klasyfikacji powiatu zgierskiego pokonując nawet licealistki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim  (wynik meczu 4:1)!

Kolejny etap to półfinał wojewódzki w dniu 30 listopada 2017r.  Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 26 listopada 2017 19:14

Ciekawe spotkanie

Email Drukuj PDF

W czwartek 16 listopada 2017 r. uczniowie klas 2A i 2B z rozszerzenia z historii pod opieką p.prof. Małgorzaty Łodwig - Makowskiej uczestniczyli w spotkaniu Klubu "Grota" Roweckiego w Muzeum Miasta Zgierza, gdzie wysłuchali  wykładu p. dr Joanny Żelazko z IPN Oddział w Łodzi pt. "Udział kobiet i dziewcząt w konspiracji w Łódzkiem w latach 1945 - 56". Była to ciekawa i poruszająca lekcja historii, która pokazała, że również  po zakończeniu  II wojny światowej, teoretycznie w okresie pokoju,  kobiety i dziewczęta (często młodsze niż uczestnicy spotkania!) z województwa łódzkiego  za swoje poglądy i działalność opozycyjną były represjonowane: brutalnie przesłuchiwane, karane wieloletnim więzieniem, a nawet śmiercią. 

Poprawiony: sobota, 18 listopada 2017 19:02

Strona 1 z 88