ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

Mikołajkowe propozycje Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

Zbliżają się Mikołajki, które tradycyjnie świętować będziemy na sportowo. Zarząd Samorządu Uczniowskiego zaprasza drużyny wszystkich klas do udziału w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbędzie się w środę 7 grudnia (termin przeniesiony z uwagi na matury próbne!). Ośmioosobowe składy mieszane drużyn klasowych należy przekazywać Zarządowi Samorządu Uczniowskiego do 5 grudnia. Regulamin oraz harmonogram rozgrywek znajdzie się w poniedziałek na tablicy przy sali gimnastycznej.

Natomiast 6 grudnia zapraszamy do kupowania okolicznościowych kartek świątecznych oraz przedmiotowych  fiszek pomocnych w nauce, które sprzedawane będą podczas przerw przed sklepikiem szkolnym. Dochód ze sprzedaży w całości przekazany zostanie dla fundacji pomagających dzieciom.Uczcijmy pamięć św. Mikołaja, tak jak on pomagając potrzebującym :)

volleyball-santa-hat-11712443

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

Poprawiony: piątek, 02 grudnia 2016 15:39

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Email Drukuj PDF

lekcjezusZUS

III edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”

We wtorek 29 listopada br. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych nt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Uczniowie naszej szkoły w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości uczestniczyli w programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, którego celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Na lekcjach uczniowie poznali krótką historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się, jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Ogólnopolski konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zyskał w tym roku status olimpiady. Zwycięzcy olimpiady mogą liczyć poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi: (laptopy, tablety, czytniki e-booków), również na indeks uczelni wyższej i punkty przy rekrutacji na wybrane uczelnie.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów na kolejnych etapach olimpiady !

Akademia Liderów Edukacji HIV/AIDS „WYGRAJ Z HIV”

Email Drukuj PDF

23 listopada odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Akademii Liderów Edukacji HIV/AIDS „WYGRAJ  Z  HIV”,  realizowana  przez  Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi  w ramach działań z zakresu profilaktyki HIV/AIDS w województwie łódzkim.

Wzięło w niej udział 22 uczniów z klas pierwszych –  aktywnych, zainteresowanych tematyką zdrowia oraz promowaniem odpowiedzialnych zachowań i zdrowego stylu życia wśród swoich rówieśników. Na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymali certyfikaty i zostali liderami edukacji zdrowotnej w swoim środowisku.

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 15:27

WOŚP 2017

Email Drukuj PDF

wosp2017

Wszyscy chętni do bycia wolontariuszem 25 Finału WOŚP, który odbędzie się 15.01.2017 roku proszeni są o zgłoszenie się do dnia 28.11.2016 roku do pedagoga szkolnego.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 12:55

Działania Szkonego Koła Wolontariatu

Email Drukuj PDF

Liceum Staszica to szkoła, której zależy nie tylko na wynikach edukacyjnych jej uczniów, ale także na tym, by wyrośli na dobrych, wrażliwych, chętnych do pomocy innym - ludzi. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że nasi uczniowie mają nie tylko sprawne mózgi ale i wrażliwe, dobre serca. Dowodem na to jest udział LO Staszica   – kolejny raz z rzędu - w akcji   organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum im.Jana Pawła II , które już po raz siedemnasty 05.11.2016 zorganizowało XVII Aukcja Charytatywna "Dary Nadziei"

Ucznice Staszica – Agnieszka Olejniczak, Aleksandra Stasiak, Agata Sukiennik, Patrycja Stawska, Joanna Ostaszewska, Natalia Kirsz z klasy IIIb oraz Paulina Zarzycka z klasy IIIc przygotowywały salę wystawową na której odbywała się aukcja.

Po raz pierwszy w tym roku cztery uczennice z naszej szkoły: Weronika Janisz z klasy Ib, Adrianna Kacprzak z klasy IIIa oraz Agata Sukiennik i Alicja Górak z klasy IIIb przekazały na tą aukcję swoje dzieła - dowody ich talentów i zdolności, które stały się przedmiotem licytacji. Zobaczyć je możecie na zdjęciach poniżej – wszystkie znalazły swoich wielbicieli
i zostały wylicytowane podczas aukcji.

Nasi uczniowie brali też udział w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum im.Jana Pawła II , z okazji obchodów Święta Niepodległości Kokarda Narodowa. Kokardy – symbol jedności i szacunku dla tradycji najpierw mozolnie były przygotowywane przez: Agnieszkę Olejniczak, Aleksandrę Stasiak, Agatę Sukiennik, Patrycja Stawska, Alicję Górak z klasy IIIb, Sylwię Wojciechowską, Natalię Batolik, Zuzannę Rapacz, Monikę Prejzner z klasy IIb, a następnie rozprowadzane przez naszych wolontariuszy: Zuzannę Gieras, Magdalenę Walisiak, Monikę Molendę z klasy IIa i Aleksandrę Stasiak z klasy IIIb za cenę cegiełek 11 listopada na terenie zgierskiej parafii MB Dobrej Rady,

Całkowity dochód z tych akcji przeznaczony zostanie na budowę Stacjonarnego Ośrodka Hospicyjnego  i zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych.

Całość akcji koordynowała i nadzorowała pani Magdalena Skowron- pedagog szkolna.

Wszystkim biorącym udział w tej akcji dziękujemy i gratulujemy zaangażowania w tak szczytną, ważną i pożyteczną akcję oraz mamy nadzieję, że będzie to dobrym przykładem dla innych.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 13:06

Strona 1 z 76