ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu

drzwi

 

Akcja "Oddaj krew, ocal życie"

Email Drukuj PDF

krwiodawstwo

 

Dnia 30 marca  2017 r. w godzinach 9 - 12 w naszej szkole odbędzie się kolejna akcja Honorowego Krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie chętne pełnoletnie osoby (prosimy o zabranie dokumentu tożsamości). Miło nam będzie jeśli do akcji przyłączą się również nasi absolwenci (przy okazji odwiedzicie stare mury).

"Staszic" kuźnią młodych talentów

Email Drukuj PDF

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Czy są wśród uczniów "Staszica" ludzie utalentowani? Czy są osoby o ciekawych zainteresowaniach? Czy są zapaleni hobbyści?

OCZYWIŚCIE!!! Wiele osób szczególnie utalentowanych już znamy, ale nie wszyscy się jeszcze ujawnili ze swymi pasjami. Dlatego od kilku lat  organizujemy konkurs pt. "Staszic kuźnią młodych talentów". Tegoroczna edycja odbędzie się w piątek 7 kwietnia. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o kontakt z p.prof. Małgorzatą Łodwig - Makowską lub p.prof. Magdaleną Skowron, które udzielają bliższych informacji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 17:47

Obchody 75. rocznicy egzekucji stu Polaków w Zgierzu zwanej zbrodnią zgierską

Email Drukuj PDF

W niedzielę 19 marca 2017 r. w naszym mieście rozpoczęły się dwudniowe obchody 75. rocznicy egzekucji stu Polaków, dokonanej w Zgierzu 20 marca 1942 r. przez okupanta niemieckiego. Program tegorocznych uroczystości był bardzo bogaty i przewidywał nie tylko tradycyjne spotkanie na Placu Stu Straconych, ale również otwarcie okolicznościowej wystawy w zgierskim muzeum. Jedną z inicjatyw, która miała uzupełnić i wzmocnić pamięć młodzieży o tamtych dramatycznych wydarzeniach był konkurs literacko - historyczny "Byłem jednym z ....", poprzedzony warsztatami. Uczniowie naszej szkoły przekazali do oceny jury aż 19 prac, w tym 4 wiersze.

Jest nam miło poinformować, że w konkursie I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła NATALIA GRZYBOWSKA (uczennica klasy IA), a dwa równorzędne wyróżnienia specjalne otrzymali: ALICJA GÓRAK (uczennica klasy IIIB) oraz KAMIL CISZEWSKI (uczeń klasy IIA). Nagrody wręczone zostały podczas uroczystości otwarcia okolicznościowej wystawy w Muzeum Miasta Zgierza przez m.in: przedstawiciela Wojewody Łódzkiego, Prezydenta Miasta Zgierza, Dyrektora MMZ i władze łódzkiego IPN. Jury podziękowało również nauczycielkom: p. prof. Joannie Jóźwiak i p.prof. Małgorzacie Łodwig - Makowskiej, które konsultowały merytorycznie powstające utwory literackie.

Bezpośrednio po spotkaniu i sesji naukowej w Muzeum Miasta Zgierza rozpoczęły się uroczystości na Placu Stu Straconych, w których nie tylko uczestniczył Poczet Sztandarowy naszego liceum, ale uczniowie "Staszica" byli również zaangażowani w przygotowanie obchodów. W poniedziałek 20 marca 2017 r. Poczet Sztandarowy brał udział w uroczystej mszy św. w kościele p.w. św. Katarzyny, poprzedzającej uroczystości pogrzebowe w Lesie Lućmierskim.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym w konkursie oraz doceniamy ogromne zaangażowanie i wkład pracy wszystkich naszych uczniów biorących udział w obchodach tej ważnej dla Zgierza rocznicy. Z niecierpliwością czekamy też na obiecaną przez organizatorów publikację prac konkursowych.

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 17:49

Odkrywanie tajników biotechnologii

Email Drukuj PDF

11 marca 2017 r. odbyły się wyjątkowe zajęcia biologii, prowadzone w ramach projektu "Poznać, doświadczyć, zrozumieć". Na zaproszenie p.prof. Ludmiły Białeckiej poprowadził je dr inż. Krzysztof Makowski - kierownik Laboratorium Biotechnologii Przemysłowej Bionanoparku w Łodzi i pracownik Politechniki Łódzkiej, a jednocześnie absolwent naszego liceum.
Dr Makowski przedstawił prezentację, która informowała, czym zajmuje się biotechnologia, jakie są jej najważniejsze dokonania, ale również jakie ryzyko niesie z sobą rozwój tej nauki . Uczniowie mogli przekonać się, jak produkty biotechnologiczne można wykorzystywać np. w kosmetyce, kosmetologii czy szeroko pojętej medycynie. Biotechnologia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się nauk i jej potencjał jest olbrzymi, dlatego spotkanie zakończyło się informacjami, gdzie można studiować biotechnologię i jakie są potencjalne możliwości zatrudnienia w zawodzie biotechnologa.
Bardzo się cieszymy, że młodzież "Staszica" mogła poszerzyć swoją wiedzę dzięki spotkaniu z naukowcem, który nie tylko pracuje badawczo w laboratorium, ale przenosi zdobytą wiedzę do przemysłu. Mamy nadzieję, że w progi naszego liceum częściej będą powracać absolwenci, których ścieżki rozwoju zawodowego mogą być ciekawe i inspirujące dla obecnych uczniów.

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 17:50

"Drzwi otwarte" na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Email Drukuj PDF

W środę 8 marca 2017 r. nasze uczennice z klas 2B i 3B pod opieką p.prof. Krystyny Rybińskiej i p.prof. Małgorzaty Łodwig - Makowskiej uczestniczyły w zajęciach warsztatowych i wykładach prezentowanych podczas "Drzwi otwartych" Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Chcąc zachęcić przyszłych studentów do wyboru łódzkiego UMed-u, członkowie kół naukowych i pracownicy dydaktyczni uczelni nie tylko pokazywali sale wykładowe i ćwiczeniowe oraz efekty prowadzonych przez siebie badań, ale również szczegółowo informowali, jak się studiuje na każdym z 16 kierunków i jakie są perspektywy zatrudnienia w zawodzie. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające, a budynek i baza dydaktyczna naprawdę robiły wrażenie na odwiedzających.

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 20:19

Strona 1 z 80